Orijinal oyun vs korsan oyun

Orijinal vs Korsan

• Oy verenlerin toplamı
    228
Konuda korsan oyun savunanlar var :D bir de utanmadan gelip orijinal oyunların eksilerini sayıyor. Ulan orijinal oynayan adam bir sorun yaşıyorsa sen on sorun yaşıyorsun. Gelmiş hala bıdı bıdı eksi sayıyor. Şurada korsan oyunun eksilerini saysam say say bitmeyecek. Siz adamların size beleşe oyun verdiğini düşünmeye devam edin. Oyunu kurarken bile sizden virüs korumasını kapatmanızı istiyor. Virüsler görünmeden de bilgisiyarınıza bulaşabilir. Virüsü sağ tarafta çıkan reklam sananlar var galiba :D iki gün sonra gelipte bilgisiyarım donuyor şöyle oluyor böyle oluyor diye konu açmayın.

Konuda korsan oyun savunanlar var :D bir de utanmadan gelip orijinal oyunların eksilerini sayıyor. Ulan orijinal oynayan adam bir sorun yaşıyorsa sen on sorun yaşıyorsun. Gelmiş hala bıdı bıdı eksi sayıyor. Şurada korsan oyunun eksilerini saysam say say bitmeyecek. Siz adamların size beleşe oyun verdiğini düşünmeye devam edin. Oyunu kurarken bile sizden virüs korumasını kapatmanızı istiyor. Virüsler görünmeden de bilgisiyarınıza bulaşabilir. Virüsü sağ tarafta çıkan reklam sananlar var galiba :D iki gün sonra gelipte bilgisiyarım donuyor şöyle oluyor böyle oluyor diye konu açmayın.

Noktayı koydunuz hocam.

Bunu belirlemek için çok fazla sebep olabilir. İlki yeni çıkan iyi oyunların 400 lira gibi bir fiyata sahip olması. Günümüzdeki en basit hobilerden biri olması gereken oyun oynamak kitap alıp okumaktan pahalı. Bu yönden tek kişilikse korsan derim. Bir diğeri çıktığı platform ve oyun. Her oyun için geçerli olmamakla beraber Epic'te Ark oyununu almıştım. Birçok bag sorunu ile karşılaştım. Korsan indirdim sorun çıkmadı. Bu gibi sebepler için genelde korsan tercih ediyorum fakat arkadaşlarımla oynayacaksam co op ya da Online ise Steam'den alırım oyunu acımam paraya. Bir başka orijinal almak istememin sebebi beni oyunun çok büyülemiş olması. Skyrim mesela bu tarz oyunları da hatıra ve destek babından alırım.

Hacktool algılandığından dolayı biraz düşünürseniz, oyun hilesi gibi algıladıkları için.
Zaten tespitten ne olduğu gayet rahat anlaşılır ama korsan yani crack yazılımlar zararlı içermemekle kalmadığı gibi performans, optimizasyon ve bulut kaydı yönünden eksikleri var bu yüzden kullanmamanız gerekli ama mahalle bilgisayarcıları...

Durumu olmayan birine orijinal oyun al diye zorlama yapılamaz ancak durumu olup da korsan kullananlar haksızdır. Sonra neden Türkiye'ye destek yok, yama yok diye ağlarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı