Orjinal oyun mu? Korsan oyun mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BlacKRappeS2

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ben önümüzdeki ay çıkacak Assasins Creed Unitye para biriktirdim. Param var. Fakat içime bir kurt düştü. Herkes diyor ki yok alma, yok korsan oyna ,o kadar para verilirmi bi oyunda gibi sözler duyuyorum.
Okullar bitince PS4 alıcam o zamanda ACU'yu birde PS4'de oynamak istiyorum. Şimdi size soruyorum, Assasins Creed Unity'i Orjinal mi? Yoksa Korsan mı? Alıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki de orjinal. Korsan oyunda sorunlar yaşarsın açılmaz vs. Sonra da oyun açılmıyor diye konular açarsın. :)

Destek olmazsan nasıl oyun yapmaya devam edecekler? Adamlar keyfinden mi yapıyor o kadar işi ya da oyun yapmak kolay mı? Şunu anlarım, paran olmaz ama oynamak istersin ve korsan oynarsın ve sonrasında para bulduğunda oyunu satın alırsın, bu bence kabul edilebilir ama tamamen korsan oynamak çok da iyi değil. Ben zamanında param ve kredi kartım olmadığı için mecburen korsan indiriyordum ama şu an çok eskilerde oynadığım oyunları bile birer birer almaya çalışıyorum. 40-50 dolar para vermek istemiyorsan eğer indirimleri bekle, Humble Bundle ve Steam'i takip et.

Onlar bir şey bildiklerinden değil sadece bilinçsiz oldukları için öyle söylüyorlar aldırış etme herkesin hakkını vermek gerek adamlar senelerce oyun yapmak için uğraşıyorlar. Zaten orijinal oyunun tadı bir başka oluyor.

Benim zoruma gide o oyuna 150tl verip sonra korsanını gördüğünde kendini kötü hissedip, üzülmen. İşte bu yüzden sordum. Oyunu nabar eder açarsın. Başka ne olabilir?

Ben çok pahalı bulduğum, her sene yenisi çıkan, habire ücretli DLC yayınlayan oyunları doğrudan almıyorum, korsan da indirmiyorum. Ticari kaygıyla yanıp tutuşan hiçbir oyun şirketini sevmiyorum, eskiden böyle değildi çünkü bu. 150 lira değmez diyorsanız satın da almayın korsan da indirmeyin. Bu durumu protesto ettiğinizden şirketin haberi bile olmayacak belki ama siz yine de haksızlık yapmayın ve haksızlığa gelmeyin. Bu yüzden Call of Duty ve Assassin's Creed serisine para vermiyorum, en azından çıkar çıkmaz para vermiyorum. İki gün önce Steam'de 5 dolardan eski AC oyunlarını sattılar, o zaman alınabilirdi. Yani hemen almayıp 2 sene sabır da edebilirsin fiyatı düşene kadar. Zevk meselesi tabii ama ben çıkar çıkmaz bir AC oyununa 150 lira vereceğime 2'şer dolardan bir sürü bağımsız oyun yapımcısına yardım ederim ve büyük ihtimal o oyunların bir çoğundan büyük zevk alırım.

O verdiğin 150 TL boşa gitmiyor ama bunu da bilmiş ol.
Paran, durumun yok ise korsan oyna ama göğsünü gere gere bakın ben korsan oynuyorum deme.
Bu şekilde bir zararın olmaz.
Bu arada PS4 kırılır mı, işte orası meçhul.

Fakat ben ACU'yu dört gözle bekliyorum. Ama şöyle yapsam olurmu diye bir sorucam. Korsan oynuyayım. Sonra ucuzlayınca alıyım desem olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı