Orta Sınıf Vatandaşların Sömürülmesi

Ercan OZAN

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar;

Herkes'in yaşam kalitesini iyileştirmeye çalışması bir gerçek iken, yerimizde saydığımız hatta geriye gittiğimiz de bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.
Genelleme yaptığımızda 3 çeşit gelir düzeyi yani sınıflandırma mevcut. Düşük, orta gelirli ve zengin sınıf olarak.

Özellikle ülkemizde düşük gelir düzeyi sürekli yardımlar, burslar, bedava ulaşım ve sağlık hizmetleri, belediye yardımları gibi birçok haktan faydalanırken orta gelire sahip insanlar hep kendi yalnızlığına itilip sürekli vergi ödüyorlar. Bu vergilerle hem fakirleri besliyor hemde zengin sınıfı ultra zenginlik içinde yaşatıyor. Açıkçası ben fakir ve zengin beslemekten bıktım sizinde fikirlerinizi merak ettiğimden konu açmak istedim.

Şu virüs salgınında bile gördüğünüz gibi devletler ya şirketlere yardım yapıyor ya da fakirlere, orta sınıf vatandaş için yapılan 1 tane uygulama yok.

Her duam da ülkemin refahını, halkın iyiliğini, mutluluğunu düşünecek; kendi çıkarları için çalışmayacak, adaleti kendine göre sağlamayacak, Allah korkusu olan ve ülkemizi iyi yerlere getirecek insanların bizi yönetmesini istiyorum. İnşaAllah o günleri görmek nasip olur. Sadece dua etmek yetmez aynı zamanda insanlar umarım gözlerini açarlar.

Eğer zenginsen Türkiye çok güzel bir ülke. Düşünsene, adalete kadar her şey sana çalışıyor. İstanbul gibi dünyanın eşsiz şehirlerinden biri var. Parayı verdiğin sürece sana düdüğü çaldıracak her şey elinin altında...

Gelişmiş toplumlarda devlet millet için vardır. Gelişmemiş toplumlarda ise millet devlet için vardır. Bak Kanada'ya, siz yeter ki evinizden çıkmayın, biz gereken her şeyi yapacağız dediler. Kuru kuru kimseye evinizde kalın diye sıkmıyorlar.

Ha tabii ki bir Kanada olmadığımızı ben de biliyorum ama boyuma kadar ödediğim bu kadar vergiyi, bir işçi ve halktan biri olarak tabii ki sorguluyorum. En çok vergiyi ödeyen bir millet olarak en alt sınıf kalitede hizmet ve karşılık görmek insana aptal muamelesinin yapıldığını hatırlatıyor.

Şunu da şuraya bırakayım da acı gerçekleri herkes görsün. Evinizde kalın, tabii ki efenim...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Orta sınıf dediğin nerdeyse memurlar kaldı bir tek. Uçurum çok açıldı artık bence. Paran var veya yok:) Bu kadar basit bizim ülkede. Paran varsa güzel yaşarsın bu ülkede, keyfini sürersin. Paran yoksa sadece yaşamaya çalışırsın o kadar. Orta kesim memurlar ise normal hayatını yaşar ama ekstra bir harcama ile karşılaşırlarsa asıl o zaman sorun yaşarlar. Birikim yaparlar bu yüzden de.

Eğer zenginsen Türkiye çok güzel bir ülke. Düşünsene, adalete kadar her şey sana çalışıyor. İstanbul gibi dünyanın eşsiz şehirlerinden biri var. Parayı verdiğin sürece sana düdüğü çaldıracak her şey elinin altında...

Gelişmiş toplumlarda devlet millet için vardır. Gelişmemiş toplumlarda ise millet devlet için vardır. Bak Kanada'ya, siz yeter ki evinizden çıkmayın, biz gereken her şeyi yapacağız dediler. Kuru kuru kimseye evinizde kalın diye sıkmıyorlar.

Ha tabii ki bir Kanada olmadığımızı ben de biliyorum ama boyuma kadar ödediğim bu kadar vergiyi, bir işçi ve halktan biri olarak tabii ki sorguluyorum. En çok vergiyi ödeyen bir millet olarak en alt sınıf kalitede hizmet ve karşılık görmek insana aptal muamelesinin yapıldığını hatırlatıyor.

Şunu da şuraya bırakayım da acı gerçekleri herkes görsün. Evinizde kalın, tabii ki efenim...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen öyle paran var ise her şeyi satın alabilir, herkesi emrinde çalıştırabilir, her kuralı kendin yazabilirsin. Gelişmiş toplumlarda devlet insanlar için vardır ve vatandaşların ortak problemleri ile ilgilenip gerekli düzenlemeler yapılırken kimseye torpil geçilmez, bizim gibi ülkelerde insanlar sadece robot gibi çalıştırılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı