Ortadaki adam saldırısı sonrası ne yapılmalı?

RSLNBOSS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
1 saat önce ortadaki adam saldırısına maruz kaldım, bilgisayardayken bir anda Norton tarafından bildirim geldi, güvenliği aşılmış ağ diye, ben de hemen bağlantıyı kes dedim. Ancak sonra bir daha girdim ve hemen internet şifresini değiştirdim. Bilgisayarda tarama da yaptım herhangi bir şey çıkmadı, kablosuz durumunda yabancı biri gözükmüyor ancak içimde yine de büyük kuşkular var acaba tekrar aynı şey yaşanır mı? Ya da bu kişi bilgilerimi ele geçirmiş midir? Aldığım önlemler sorunu çözdüm mü ya da ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim. (başka bir yerin internetine bağlanmıştım ve internetin şifresi vs. hiç değiştirilmemişti, şimdi değiştirdim)

komut istemine arp -a yaz. Eğer orda çıkan IP adreslerinde örneğin 192.168.0.1 ile 192.168.0.25 gibi iki IP nin MAC adresleri aynıysa hala saldırı var demektir.

IP adreslerinin ilk üç bölümü önemli değil. Son kısmı birisinde 1 diğerinde herhangi bir sayısa olsa MAC adresleri aynıysa hala saldırı var demektir.

komut istemine arp -a yaz. Eğer orda çıkan IP adreslerinde örneğin 192.168.0.1 ile 192.168.0.25 gibi iki IP nin MAC adresleri aynıysa hala saldırı var demektir.

IP adreslerinin ilk üç bölümü önemli değil. Son kısmı birisinde 1 diğerinde herhangi bir sayısa olsa MAC adresleri aynıysa hala saldırı var demektir.
Resmini çekip atsam bir sorun olur mu?

Geri
Yukarı