Ortaokulda bana zorbalık yapan sınıf arkadaşlarımla lisede yine denk gelmek

Yerine göre çığırtkan insanlar eziliyor, ağırbaşlı insan olmak gerek bana göre.
Ben hayatımda çığırtkan insanın ezildiğini görmedim. Ezilen hep ben oldum. Ne zaman 1. oldum okulda ve sınıfta, o zaman yanıma yaklaşmaya başladılar. İnsanlar sevgi uğruna arkadaşlık kurmuyor, menfaat uğruna arkadaş oluyor.

Ben bu yıl 11'e geçiyorum ve okulumu değiştireceğim fakat şöyle bir durum var ki benim gideceğim okulda hep ortaokuldan sınıf arkadaşlarım var. Ben ortaokuldayken çok utangaç bir kızdım kimseyle konuşamazdım, selam veremezdim. (şu an bu kadar olmasa da hâlâ utangacım karşı taraf bana yanaşmadıkca birileriyle konuşamıyorum😪) Derste bildiğim sorularda parmak bile kaldırmıyordum. Sınıfın hanım kızı diyorlardı bana. Ben sınıftakiler gibi değildim. Onlar sosyaldi. Bu yüzden ben dikkat çekiyordum çünkü farklıydım. Beni hedef almışlardı benimle hep dalga geçtiler küçük düşürdüler. Fakat ben onlara tek bir şey bile diyemedim her gün ağladım. Ortaokul hayatım onlar yüzünden zehir oldu. Hatta mezuniyet günü sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi benimle arkadaş gibi konuştular. Neyse, sonrasında liseye geçtim tabii 2 yıl onlarsız geçirdim ve rahatladım. Çünkü onlardan nefret ediyorum. Fakat bu yıl başka okula geçiyorum ve onlarında o lisede olduğunu öğrendim açıkçası korkuyorum ya aynı sınıfa düşersem ne yaparım diye düşünüyorum fikri olan var mı?

Aynı sınıfa gitme.

Ben bu yıl 11'e geçiyorum ve okulumu değiştireceğim fakat şöyle bir durum var ki benim gideceğim okulda hep ortaokuldan sınıf arkadaşlarım var. Ben ortaokuldayken çok utangaç bir kızdım kimseyle konuşamazdım, selam veremezdim. (Şuan bu kadar olmasada hâlâ utangacım karşı taraf bana yanaşmadıkca birileriyle konuşamıyorum😪) Derste bildiğim sorularda parmak bile kaldırmıyordum. Sınıfın hanım kızı diyorlardı bana. Ben sınıftakiler gibi değildim. Onlar sosyaldi. Bu yüzden ben dikkat çekiyordum çünkü farklıydım. Beni hedef almışlardı benimle hep dalga geçtiler küçük düşürdüler. Fakat ben onlara tek bir şey bile diyemedim her gün ağladım. Ortaokul hayatım onlar yüzünden zehir oldu. Hatta mezuniyet günü sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi benimle arkadaş gibi konuştular. Neyse,sonrasında liseye geçtim tabi 2 yıl onlarsız geçirdim ve rahatladım. Çünkü onlardan nefret ediyorum. Fakat bu yıl başka okula geçiyorum ve onlarında o lisede olduğunu öğrendim açıkçası korkuyorum ya aynı sınıfa düşersem ne yaparım diye düşünüyorum fikri olan var mı?
Arkadaşlarını seç, filtrele. Bir filtre gibi davran. Sadece düzgün olanları seç ve kalanları ele. Aynı davranışları hala yaparlarsa da umursama. Durum ilerlerse idareye de şikayet edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı