Yeni sınıf arkadaşlarımla nasıl tanışabilirim?

Lise 1'e geçmiş genç arkadaşım. Senin yaşındayken lise 1'e başlayacağım günü aklıma getirdin. İlk günle alakalı ben de böyle düşünüyordum kız mevzusu hariç. Neyse ki kazandığım lisede tanıdığım birkaç arkadaşım da vardı.

Sana bir ağabeyin olarak vereceğim tavsiye kız konusuna baştan odaklanma kendi cinsin olan arkadaşlar edin. İlk gün yeni okulunda kendini şakacı çok güleç gösterme hafife alırlar. Biraz ağırdan takıl. Lise de bu işler böyledir. Okulunda bir süre geçtikten sonra kızlar zaten senden hoşlandıklarını bakışlarıyla gülüşleriyle belli eder. O zaman o kızlarla normal arkadaş gibi iletişim kur. Sonrasında eğer kızın niyeti varsa ve bir hanzoluk yapmadıysan sevgili olursunuz.

İlk günden dikkat çekmeye çalışanlar hakkında insanlar pek iyi düşüncelere sahip olmaz genelde.
Tavsiyem önce arkadaş bulun kendinize. Arkadaşlık sevgili işinden daha önemli.

Dostum..... Sen bildiğin testosteron canavarısın. Kızlar abazaları sevmez. Bende pazartesi lise 1 e geçeceğim çok heyecanlıyım kaç aydır iple çekiyorum. Önerim kendin ol. Kızlara bulaşma. Kıza elini veren kolunu kaptırır. Tamamen kendin ol her kızla konuşayım dersen yara bantları olursun anca hani şu meriç dediğimiz kişiler. Hiç sosyalleşeceğim diye kasma bence. İlk önündeki arkandaki kişiyle konuşursun falan sonra tüm herkes birbirini tanır. Zamanla 'gerçek' arkadaş bulursun. Derslerinede gereken önemi ver. Sonra niteliksiz üni mezunu olup sanayide sürünme. İnan sanayide 1 hafta geçirmek istemezsin ben deneyimledim çok zor ve kötü. Kısacası her gelene yavşayan herkesin nefret ettiği tip olma yeterli. Kendin ol hiç başka kimliğe bürünme. Asılacağın yer derslerin olsun öncelikle.

Ben liseye başladığımda sınıfta 20 kız varsa 15 tanesiyle konuştum, maximum 3-4 cümle kurmuşumdur :D

Neden? Böyle işlerle uğraşmak yerine derslerinize odaklanın bence. Okula kız tavlamak için mi gidiyorsunuz?

Ne alakası var? Okul size sadece ders katmaz aynı zaman'da aile kuracağın kadın ile orada tanışma ihtimalin var kısacası hem bir şeyler öğrenmek hem'de sosyalleşmek için gidersin.

Geri
Yukarı