Oruç Tutacak mısınız?

Oruç Tutacak mısın?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Hocam bu gibi zihniyetle hiç uğraşılmaz. Ne kadar uyar, anlat yine de anlamaz.

Arkadaş orucun zararına 17 saat su içmemek böbreklere zarar verir demiş. Bu dediğimden yüzde yüz ban yerim ama kendimi tutamadım. Ey Allah'ın cahili 17 saat susuzluk böbreklere zarar verir cümlesini hangi bilgi makalesinde okudun da yazmışsın oraya.

İbadet kişinin kendisi için yaptığı bir şey. Bu soruyu sorma amacınız ne?
Konu sahibinin bu soruyu sormasında bir mahsur göremiyorum ben. İbadet kişinin kendi tercihidir, evet. Konu sahibi bu oylamayı üyeleri oruç tutan ve tutmayan olarak ikiye ayırmak için veya oruç tutmayanları kafir ilan etmek için falan açmadığına eminim. Tutmak veya tutmamak kişiye kalmış, ayrı mesele. Örnek olarak; "sizce en iyi oyun firması hangisi" başlıklı bir oylama olsun, bir üye de "bu görüş kişinin kendisine kalmış, bunu sorma amacınız ne" dese sizce ne kadar mantıklı olur?

Forumda "düzgünce yapılan açıklamalara mantıklı cevap veremeyip hahaha atarak kendini tatmin etme" cemiyeti falan mı var?

Son düzenleme:
Konu sahibinin bu soruyu sormasında bir mahsur göremiyorum ben. İbadet kişinin kendi tercihidir, evet. Konu sahibi bu oylamayı üyeleri oruç tutan ve tutmayan olarak ikiye ayırmak için veya oruç tutmayanları kafir ilan etmek için falan açmadığına eminim. Tutmak veya tutmamak kişiye kalmış, ayrı mesele. Örnek olarak; "sizce en iyi oyun firması hangisi" başlıklı bir oylama olsun, bir üye de "bu görüş kişinin kendisine kalmış, bunu sorma amacınız ne" dese sizce ne kadar mantıklı olur?

Ben sorduğum soruda bir mantıksızlık görmüyorum. Neden sorduğunu merak edip kendisine bir soru yönelttim. Sizi kısa bir paragraf yazmaya yeltendirecek ne yaptım?

Ben sorduğum soruda bir mantıksızlık görmüyorum. Neden sorduğunu merak edip kendisine bir soru yönelttim. Sizi kısa bir paragraf yazmaya yeltendirecek ne yaptım?
Beni paragraf yazmaya yeltendirecek ne mi yaptınız? Sadece açıklayıcı olabilmek için uğraştım. Demek istediğim şey, kişinin kendi tercihi olan şeylerin sorulmasında bir mahsur görmemem. Asıl ben sizi olayı adamakıllı açıkladığım mesajıma hahaha attıracak ne yaptım?

Beni paragraf yazmaya yeltendirecek ne mi yaptınız? Sadece açıklayıcı olabilmek için uğraştım. Demek istediğim şey, kişinin kendi tercihi olan şeylerin sorulmasında bir mahsur görmemem. Asıl ben sizi olayı adamakıllı açıkladığım mesajıma hahaha attıracak ne yaptım?

Tartışmaya devam etmeyelim lütfen. Konuya yazdığım cevapta konu sahibine soru sordum. Konu sahibiyle beni ilgilendirir. Açıklayıcı olabilmek için uğraştım demeniz de ayrı bir ironi. Ne malum size zıt bir görüşte olduğum. Sadece bir soru sormuşum orada. Mesajımdan çıkarım yapıyorsunuz anladığım kadarıyla :(.

Örnek olarak; "sizce en iyi oyun firması hangisi" başlıklı bir oylama olsun, bir üye de "bu görüş kişinin kendisine kalmış, bunu sorma amacınız ne" dese sizce ne kadar mantıklı olur?

Şurada da soruma mantıksız demek için ima yapmışsınız haberiniz olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@aydos hahaha atma sebebi mi merak ediyorsun sanırım. Sorduğun soruda sanki bazı kişilerin özel hayatını ve şerefini korurmuşcasına bir hava sezdim. Halbuki ben konuyu açan kişinin herhangi bir art niyeti olduğunu düşünmüyorum. Kafir dedektörü olsun diye açmadı konuyu yani, kimseyi de Müslüman yapmaya ya da oruca davet etmeyecek. Sen niye bu kadar merak ettin adamın amacını?

Hayır dostum sürpriz bozandaki videoya güldüm ben. Onun için attım sana emojiyi :). Rahatsız olduysan kaldırabilirim. Diğer konuya gelirsek tartışmaya devam etmek istemiyorum. Üstteki mesajımda açıkladım zaten durumu. Hayırlı sabahlar.

Geri
Yukarı