Oruç tutacak mısınız?

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 263
  • Görüntüleme 14B

Oruç tutacak mısınız?

• Evet, Oruç Tutacağım.

• Hayır, Oruç Tutmayacağım.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Evet tutacağım ama sadece kendime tutacağım, bu yüzden başkasının tutup tutmamasına, önümde yiyip yememesine, ne yaptığına karışmayacağım. Bunun benim sınavım olduğunun farkındayım ve sırf ben oruç tutuyorum diye tüm dünyadaki insanların benimle birlikte aç kalmasını istemeyeceğim. Tutacak arkadaşlara da tavsiyem "ben orucum önümde yemek yeme" gibi şeyler söylüyorsanız unutmayın bunların hepsi sınav, eğer sınavınızı kolaylaştırmak için daha az iş verilmesini, insanların sizi daha az yormasını, karşınızda yemek yememesini, su içmemesini isterseniz sınavda torpil istemiş olursunuz. Bugün nasıl karşınızda su içilmesine karşı çıkmıyorsanız o zaman da çıkmayın, bugün nasıl yemek yiyen birini görünce çıldırmıyorsanız o zaman da çıldırmayın. Oruç sizin ile Allah'ın arasında başka insanları buna dahil etmeyin. Yemek yemeyin, su içmeyin, insanları kırmayın.

Merhabalar. Ben geçen sene LGS var diye oruç tutamamıştım ama bu sene tutmayı çok istiyorum. Peki siz oruç tutar mısınız? Bunu merak ettim de. Anket yaptım, ankete katılabilirsiniz. Yani bu sene Allah izin verirse tüm ramazan boyunca oruç tutmayı düşünüyorum.

Tutacağım bu senede oruç ramazan boyunca.

Geri
Yukarı