Oruç tutmak kilo verdirtir mi?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Başlıktan da gördüğünüz üzere oruç tutmak kilo verdirtir mi? Ya da kilo vermeye yardımcı olur mu? Cevaplarda orucu kilo vermek için tutuyorsan tutma gibi cevaplar vermeyin. Allah rızası için tutuyorum. Sadece kilo vermemde bana katkı sağlar mı merak ediyorum, şimdiden teşekkürler.

Kilo verdirteceğini sanmıyorum zira genelde yemek yedikten sonra iftara kadar evde oturuluyor ve enerji harcanmıyor, yemeklerden alınan enerji harcanmadığı için vücutta yağlanmaya sebep olabiliyor. Oruç süresince vücut su ihtiyacını da karşılayamıyor. Kilo vermenin altın kurallarından biri vücudun su ihtiyacını karşılamaktır.

Ayrıca sağlığınızı bu kadar düşünüyorsanız oruç tutmanızın hiçbir anlamı yok.

Yaktığından fazla yersen veremezsin ancak tdee (günlük yaktığın kalori)nin altında bir beslenme düzeni oluşturursan verebilirsin. Bu senin aktivite düzeyine boyuna kilona yaşına göre değişir.

Başlıktan da gördüğünüz üzere oruç tutmak kilo verdirtir mi? Ya da kilo vermeye yardımcı olur mu? Cevaplarda orucu kilo vermek için tutuyorsan tutma gibi cevaplar vermeyin. Allah rızası için tutuyorum. Sadece kilo vermemde bana katkı sağlar mı merak ediyorum, şimdiden teşekkürler.

İlk etap da verdirir sonra eski haline dönersin vücudun aç kalmasi kilo vermek için tek başına yeterli değil bir kere su içmeye devam etmelisin ve hareket etmeye devam etmelisin oruç uzun süre aç kalınarak yapılan bir ibadet ve böyle bir durumda vücudun daha az enerji harcamak için elinden geleni yapar normal bir günden daha az enerji harcarsin oruç tuttuğun zamanda.

Yaklaşık 17 saat oruç tutuyoruz. Çok yağlı yemeklerle birlikte karbonhidratı tüketirseniz kilo alırsınız. Bol bol su için.

Aç kalmak zayıflayacağımız anlamına gelmez ve su almıyoruz oruç sırasında bu çok sıkıntı sonra iftarı açıyoruz baklavalar bilmem yemekler tatlılar aynı zamanda sahur var gece yiyip yatıyoruz genellikle bu da kilo aldırır.

Gece yemek yiyip uyuyorsun ve bütün gün yemek yiyip su içmiyorsun. Sonra bir anda bir sürü yiyecek tüketiyorsun. Kilo verdirmesi pek olası değil hatta aldırabilir. Verdirse bile sağlıklı bir kilo kaybı olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı