Ostim Teknik Üniversitesi nasıldır?

@DrDoom42 hocam selam, kısa bir sorum olacaktı.
Yönetim Bilişim Sistemleri okuyacağım, önümde ikisi de yüzde 50 indirimli olacak şekilde iki seçenek var, ya Çankaya Üniversitesi’ne gideceğim ya da Ostim’e. İkisinde de İngilizce bölüm tercih edeceğim, sizce hangisi daha öndedir? Çoğunluk Çankaya diyor ancak okuyan birinin görüşünü almak benim için önemli.

@DrDoom42 hocam selam, kısa bir sorum olacaktı.
Yönetim bilişim sistemleri okuyacağım, önümde ikisi de yüzde 50 indirimli olacak şekilde iki seçenek var, ya Çankaya Üniversitesi'ne gideceğim ya da Ostim'e. İkisinde de İngilizce bölüm tercih edeceğim, sizce hangisi daha öndedir? Çoğunluk Çankaya diyor ancak okuyan birinin görüşünü almak benim için önemli.

Hocam ikisinde de okumuyorum bölüm hakkımda bilgimde yok ancak Çankaya ostime göre neredeyse her bölümde daha iyi bir üniversite.

Hocam ikisinde de okumuyorum bölüm hakkımda bilgimde yok ancak Çankaya ostime göre neredeyse her bölümde daha iyi bir üniversite.
Hocam yüzde 50 indirimli dışında bir şey tutmayacak muhtemelen. Denemelerde genel olarak sıram ve puanlarım tam burslulara yakın ama bir türlü burslunun puanını yakalayamadım. Bir de bu sene YBS’nin öne çekeceğini düşünürsek mecburen yüzde 50 indirimli tercih yapmam gerekiyor. Ankara’da yaşadığım için bu iki seçenek kalıyor geriye. Çankaya’da İngilizce eğitime ciddi derecede önem verdiklerini biliyorum ancak Ostim için de konumu, ücretlerinin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Aslında Ankara içerisindeki üniversiteler olduğu sürece ücret pek önemli değil ama, eğitim de iyi olmalı. Kararsız kaldım.

Hocam yüzde 50 indirimli dışında bir şey tutmayacak muhtemelen. Denemelerde genel olarak sıram ve puanlarım tam burslulara yakın ama bir türlü burslunun puanını yakalayamadım. Bir de bu sene YBS'nin öne çekeceğini düşünürsek mecburen yüzde 50 indirimli tercih yapmam gerekiyor. Ankara'da yaşadığım için bu iki seçenek kalıyor geriye. Çankaya'da İngilizce eğitime ciddi derecede önem verdiklerini biliyorum ancak ostim için de konumu, ücretlerinin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Aslında Ankara içerisindeki üniversiteler olduğu sürece ücret pek önemli değil ama, eğitim de iyi olmalı. Kararsız kaldım.

Konum olarak tabii ki ostim daha iyi ulaşımı da güzel en mantıklı tercih bence üniversitenin ders programı akademik kadrosu gibi detayları iyice araştırıp karar vermek olacaktır.

Hocam yüzde 50 indirimli dışında bir şey tutmayacak muhtemelen. Denemelerde genel olarak sıram ve puanlarım tam burslulara yakın ama bir türlü burslunun puanını yakalayamadım. Bir de bu sene YBS’nin öne çekeceğini düşünürsek mecburen yüzde 50 indirimli tercih yapmam gerekiyor. Ankara’da yaşadığım için bu iki seçenek kalıyor geriye. Çankaya’da İngilizce eğitime ciddi derecede önem verdiklerini biliyorum ancak Ostim için de konumu, ücretlerinin daha iyi olduğunu söylüyorlar. Aslında Ankara içerisindeki üniversiteler olduğu sürece ücret pek önemli değil ama, eğitim de iyi olmalı. Kararsız kaldım.
Çankaya hakkında bilgim yok. Ama Senin yerinde olsam Ostim yazmazdım. İlerleyen yıllarda düzelebilir ama şu an tavsiye etmem.

Konum olarak tabii ki ostim daha iyi ulaşımı da güzel en mantıklı tercih bence üniversitenin ders programı akademik kadrosu gibi detayları iyice araştırıp karar vermek olacaktır.
Eğitim olarak Çankaya’nın önde olduğunu düşünüyorum kesinlikle. Hocalarının neredeyse tamamı ABD’de doktora/yüksek lisans yapmış. Ama Ostim’deki istihdam, staj olanakları da kafamı kurcalıyor. Neticede eğitim kadar istihdam da çok önemli bir unsur. Bölüm hakkında özet geçmem gerekirse Yazılım Mühendisliği ile İşletme’nin birleştiği bir bölüm. Daha çok işletmelerin kullandığı programları öğreniyorlar. (Oracle, Java, Python vs.)

Eğitim olarak Çankaya'nın önde olduğunu düşünüyorum kesinlikle. Hocalarının neredeyse tamamı ABD'de doktora/yüksek lisans yapmış. Ama Ostim'deki istihdam, staj olanakları da kafamı kurcalıyor. Neticede eğitim kadar istihdam da çok önemli bir unsur. Bölüm hakkında özet geçmem gerekirse yazılım mühendisliği ile işletme'nin birleştiği bir bölüm. Daha çok işletmelerin kullandığı programları öğreniyorlar. (Oracle, Java, Python vs.)

Tam dediğiniz gibi eğitim olarak Çankaya staj olarak da ostim önde karar sizin.

Ben olsam Çankaya'yı tercih ederim.

Eğitim olarak Çankaya’nın önde olduğunu düşünüyorum kesinlikle. Hocalarının neredeyse tamamı ABD’de doktora/yüksek lisans yapmış. Ama Ostim’deki istihdam, staj olanakları da kafamı kurcalıyor. Neticede eğitim kadar istihdam da çok önemli bir unsur. Bölüm hakkında özet geçmem gerekirse Yazılım Mühendisliği ile İşletme’nin birleştiği bir bölüm. Daha çok işletmelerin kullandığı programları öğreniyorlar. (Oracle, Java, Python vs.)
YBS bölümünde staj nasıl bilmiyorum. Ama bilgisayar mühendisliğinde ilk seneler staj garantisi diye bir olay yoktu. Bazılarına online eğitim tarzı bir eğitim vermişlerdi. Staj için ise iş yine sen de bitiyor. Stajını boş da geçirebilirsin veya insanların ilgisini çekebilirsin. Kendisini daha rahat geliştirebileceğin yeri tercih et

Geri
Yukarı