Otobüsdeki Bay-Bayan Ayrımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sana katılıyorum Gökalp giriş seviyesinde yobazlıktan başka bir şey değil bu uygulama, ne yazık ki ancak zamanla kurtulunacak bir kadın-erkek ilişkisindeki güvensizliğin toplumda dışa vurumu. Pakistan ve kimi ortadoğu ülkelerinde bu öylesine bariz ki saçma sapan senaryolarla kadını eve hapsediyorlar.

Yok kadının omzuna başı düşermiş, yakınlaşma olurmuş dikkat edersen hepsi farazi ve ihtimaller üstüne kurulu ayrıca kadına bir güvensizlik söz konusu. Ancak zamanla bu gibi kafalardaki engeller geleneklere meydan okuyarak aşılacaktır.
Burada afaki konuşmuyoruz beyfendi. Uzun yolda uyumayan kaç kişi var?

Bu konu çok uzar, konunun tartışmaya yönelmesinden dolayı konunun kilitlenmesini talep ediyorum.
@Murat5038
@MF

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar fikirlerime saygı duyduğunuz için teşekkür ediyorum. Ama ben dinimi düzgün bir şekilde yaşadığımı düşünüyorum. İnancıma göre erkeklerin kendilerine helal olmayan kadınların saçını bile görmesi uygun değil. Bu yüzden ben böyle durumlara karşıyım.

Uzun yolda uyumayan kaç kişi var?

Ben varım. Beni uyku tutmaz, en ufak seste bile uyuyamam, uyuyor isem hemen uyanırım.

Ben varım. Beni uyku tutmaz, en ufak seste bile uyuyamam, uyuyor isem hemen uyanırım.
Ben şahsen uyuyorum ve uyuyan bir çok kişi görüyorum. Uyuduğum zaman da başım düşebiliyor. Bilet alırken mümkün mertebe tek kişilik veya erkek yanı koltuklar almaya özen gösteriyorum.

Keşke yakıt, vergiler ve vergiler nedeniyle araçlar bu kadar pahalı olmasada otobüsçü esnafımız araçlarını 1+1 koltuk düzenine çevirebilseler de herkes rahat etse. Bence konuşmamız gereken konu bu değil bu esnafın niye rahat nefes alamaması olmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı