Bayan demekten neden hoşlanılmıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Feminizm genel olarak cok sacmalasa da bu konuda hakli.
Bayan diyen insanlar bunu "kadin" demenin kabalik/asagilayici bir sey oldugunu sanarak kibarlik yapmak icin diyorlar.
Halbuki kadin alcaltici bir sey degil.
Kadin demekte bir kabalik yok.
Kibarlastiracaksan da hanimefendi ya da beyefendi dersin.
Bay ve bayan gereksiz ceviri kokan kelimeler.

Bilmem. Bayan diye seslenmeyi kaba bulurum kendimde, bu nedenle bayan diye asla seslenmem.

Kadınlarda "herhangi bir mselek" olabilir desek linç yeriz.

Polise bağıran bir tane züppe bir kadın var ya hatalı park ettiği için haksız olduğu halde polise bağırıyor. Akabinde poliste bağırmadan konuş dedikten sonra o züppe kadın arabasına binmeden hemen önce 'Hayırdır sen bir kadına böyle konuşamazsın' diyor. Bunlar kendilerini çok üst perdeden gösterdikçe zıtlaşmalar bitmeyecek...

''Ben de makinist olabilirim'' derken eşitlik var, ''Ben de avukat olabilirim'' derken, başka prestijli meslekleri sayarken eşitlik var. Ama ben hiç otobüste yer verildiğinde ''Oturun lütfen eşitiz'' diyen kadın görmedim? Veya kalkıp basın açıklaması yapıp ''Arkadaşlar kadın erkek eşittir kadınlar için zorunlu askerlik istiyoruz'' diyeni görmedim. Kadınların yaptığı her iş bu kadar hafifken hiç bir kadın da kalkıp ''Ben de inşaatta tuğla taşımak istiyorum'' demiyor. Kamyon şoförü olanı, çekici kullananı haber yapıyorlar ''Kadının gücü'' diye. Herhangi bir fiziksel güç yok bunda? Türkiye'de feminizm yoktur. Türkiye!de pozitif ayrımcılık vardır. Türkiye'de tatlı su feminizmi vardır. Kimse aksini söyleyip kendini kandırmasın.

"Ben de makinist olabilirim" derken eşitlik var, "Ben de avukat olabilirim" derken, başka prestijli meslekleri sayarken eşitlik var. Ama ben hiç otobüste yer verildiğinde "Oturun lütfen eşitiz" diyen kadın görmedim? Veya kalkıp basın açıklaması yapıp "arkadaşlar kadın erkek eşittir kadınlar için zorunlu askerlik istiyoruz" diyeni görmedim. Kadınların yaptığı her iş bu kadar hafifken hiçbir kadın da kalkıp "Ben de inşaatta tuğla taşımak istiyorum" demiyor. Kamyon şoförü olanı, çekici kullananı haber yapıyorlar "Kadının gücü" diye. Herhangi bir fiziksel güç yok bunda? Türkiye'de feminizm yoktur. Türkiye! De pozitif ayrımcılık vardır. Türkiye'de tatlı su feminizmi vardır. Kimse aksini söyleyip kendini kandırmasın.

Konuş kral.

"Ben de makinist olabilirim" derken eşitlik var, "Ben de avukat olabilirim" derken, başka prestijli meslekleri sayarken eşitlik var. Ama ben hiç otobüste yer verildiğinde "Oturun lütfen eşitiz" diyen kadın görmedim? Veya kalkıp basın açıklaması yapıp "arkadaşlar kadın erkek eşittir kadınlar için zorunlu askerlik istiyoruz" diyeni görmedim. Kadınların yaptığı her iş bu kadar hafifken hiçbir kadın da kalkıp "Ben de inşaatta tuğla taşımak istiyorum" demiyor. Kamyon şoförü olanı, çekici kullananı haber yapıyorlar "Kadının gücü" diye. Herhangi bir fiziksel güç yok bunda? Türkiye'de feminizm yoktur. Türkiye! De pozitif ayrımcılık vardır. Türkiye'de tatlı su feminizmi vardır. Kimse aksini söyleyip kendini kandırmasın.

Vallahi bende bir erkeğin "ben ev işlerini yaparım, çocuklara da bakarım, ilgilenirim." dediğini pek görmedim. Ayrıca kadın ile erkeğin gücü aynı değil. Ha bunu ayrımcılık yapmak için söylemiyorum hani tuğla taşımaktan bahsetmişsiniz ya, o sebeple.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi bende bir erkeğin "ben ev işlerini yaparım, çocuklara da bakarım, ilgilenirim." dediğini pek görmedim. Ayrıca kadın ile erkeğin gücü aynı değil. Ha bunu ayrımcılık yapmak için söylemiyorum hani tuğla taşımaktan bahsetmişsiniz ya, o sebeple.
Ben 25 yaşındayım. İşten geldim perdeyi yıkayıp astım, bulaşıkları yıkayıp dizdim. Genellikle duymazsın fakat çok eskiye gitmezsen yapılan şeylerdir bunlar.
Adaletle eşitlik çok farklı şeyler. Bir kadın biz eşitiz diyorsa ağır işleri de pis işleri de yapacak fakat biz adalet istiyoruz derse işler değişir. O zaman herkese kendi gücü, statüsü, eğitimi nispetinde işler verilir. Avcılar meydanında belediyeden görevli temizlikçi kadınlar var hepsi rahat 40 yaş üstünde. 20 küsür yaşlarında eşitliği savunan 'prenses' arkadaşlar o işe burun kıvırır mı? Ama sosyal medya da havasını atar...

Erkek işe gidiyor, evin alışverişini yapıyor, üstüne üstlük dediğiniz şeyleri kendine neden sorumluluk alsın? Gereksiz masraf olsun diye mi evlendi adam? Erkek bunları yapacaksa kadına yapacak ne iş kalacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı