Otobüsdeki Bay-Bayan Ayrımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Samed Mutlu Bence hanımının omzuna başka erkeklerin yaslanmamasını isteyen erkek ya hanımıyla seyahat eder ya da hanımını yollamaz. En azından ben böyle birisiyim.

@Samed Mutlu Bence hanımının omzuna başka erkeklerin yaslanmamasını isteyen erkek ya hanımıyla seyahat eder ya da hanımını yollamaz. En azından ben böyle birisiyim.

Peki eşin gitme şansı yok ise özel bir şirkette çalışıyorsa babasının işi değil ya izin vermediler diyelim veya eş gitmeyecek bayan ailesinin yanına tatile gidiyor vesaire, bu gibi ihtimalller de var o zaman ne olacak.

Haklisiniz böyle bir ülkede normal bunlar hatta neden abarttiysam!

Çağdaş bir birey olmaniz dilegiyle.

Ben hanımımı çalıştırmam. Bayan ailesinin yanına tatile gidiyor ise Metro Suit ile gider.

Haklisiniz böyle bir ülkede normal bunlar hatta neden abarttiysam!

Çağdaş bir birey olmaniz dilegiyle.
Senin çağdaş olduğun yerde ben sana bu konuda ders veririm. Nedir çağdaşlık? Kadın ile erkek arasında mahremiyeti kaldırmak mı? Bunu mu istiyorsunuz. Her şeyi yanlış anlıyorsunuz ve ısrar ediyorsunuz. Kusura bakma kardeşim Müslüman mahallesi burası salyangoz sattırmıyoruz.

Bu konu çok uzar. Çarşafında bikininde giyildiği bu ülkede böyle bir mevzu izah edilemez, ikna olunmaz, mutabık kalınmaz. Yıllardır aynı mevzu döner kimse içinden çıkamadı, Technopat hiç çıkamaz. Konu kilitlense forumun hayrına olur.

Sana katılıyorum Gökalp giriş seviyesinde yobazlıktan başka bir şey değil bu uygulama, ne yazık ki ancak zamanla kurtulunacak bir kadın-erkek ilişkisindeki güvensizliğin toplumda dışa vurumu. Pakistan ve kimi ortadoğu ülkelerinde bu öylesine bariz ki saçma sapan senaryolarla kadını eve hapsediyorlar.

Yok kadının omzuna başı düşermiş, yakınlaşma olurmuş dikkat edersen hepsi farazi ve ihtimaller üstüne kurulu ayrıca kadına bir güvensizlik söz konusu. Ancak zamanla bu gibi kafalardaki engeller geleneklere meydan okuyarak aşılacaktır.

Ben hanımımı çalıştırmam. Bayan ailesinin yanına tatile gidiyor ise Metro Suit ile gider.

Hanım değil bay çalışıyor ise ne olacak ayrıca Metro Turizmin suit adı altında kullandığı aslı 2+1 koltuk düzeni olan araçlar ülkemizde yanlış hatırlamıyorsam 2009 da kullanılmaya başlandı ondan önce ne olacaktı uçakta çok pahalıydı şu 6-7 yıla kadar mecburen otobüse biniyorduk onun için bu sisteme karşı olmadım ama sizin fikirlerinize de saygı duyuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı