Overclock işlemciye mi yoksa ekran kartına mı yapılır?

E. Kartına yaparsın da, chipset ve ayrıca işlemcinin kendisinden gelen kapalı çarpan kilidi sayesinde işlemci desteklemiyor.

Anakartın Z170 serisi olsaydın yapardın. i5 6500'e 4.5GHz O.C yapmışlığım var bakabilirsin hesabımdan. Ekran kartına ben şahsen O.C yapmıyorum. Testlerde stabil çıkıp oyunlarda saçma sapan sorunlar çıkarıyor, sebebini çözemedim bir durumdur kendisi. Zaten ekran kartları stok olarak sıcak çalışıyorlar ve voltaj arttırılmadığı için çok da O.C potansiyeli olmuyor. Ama işlemciye bir kere güzel O.C yapınca yıllarca sorunsuz kullanabiliyorsun.

Peki MSI Afterburn yapılıyor mu işlemciye yardımcı olma şansın var mı?
oyun içi değerler bunlar bir terslik varmı sizce
MSI Afterburner yanılmıyorsam sadece ekran kartı için O.C yapabiliyor. i5 6500 ekran kartın için gayet yeterli bir işlemci. Gidip Z170 anakart alıp saatlerce uğraşıp O.C yapsan bile çok FPS farkı yaşamazsın. Kendim yaptığımdan dolayı biliyorum :D Ama zevkine yaparım diyorsan işlemci konusunda yardım edebilirim. Ekran kartı O.C için videolara baksan daha sağlıklı olur.

FPS arttırmak ve bana katabileceği değer kadar almak istiyorum oyunlarda bilinmeyen bir drop yiyorum özellikle CS:GO ve Valorant gibi savaş oyunlarında belki FPS yükseltirsem bir nebze geçer.

Overclock ile oyun oynamak çok kanser bir şey. öncekine göre çok kritik yerlerde drop girebilir çünkü verebileceği performansın fazlasını canını dişine takarak veriyor parçalar.

MSI Afterburner yanılmıyorsam sadece ekran kartı için O.C yapabiliyor. i5 6500 ekran kartın için gayet yeterli bir işlemci. Gidip Z170 anakart alıp saatlerce uğraşıp O.C yapsan bile çok FPS farkı yaşamazsın. Kendim yaptığımdan dolayı biliyorum :D ama zevkine yaparım diyorsan işlemci konusunda yardım edebilirim. Ekran kartı O.C için videolara baksan daha sağlıklı olur.

Dostum oyunlarda nedensiz yere drop yiyorum o yüzden yapmayı düşünüyorum rakip takıma sıkmaya başlayınca oyun yavaşlıyor yoksa FPS 150 200 arası oynuyor FPS sıkıntım yok bilmiyorum napcağımı artık farklı farklı çözümler arıyorum düzelmesi için her şey güncel format attım yeni sistem her ayar performansta fakat anlamadığım bir nedenden dolayı drop yiyorum ve kanser olmaya yakınım artık :D

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (10) - Kopya.png
    Ekran Görüntüsü (10) - Kopya.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Görüntüsü (11) - Kopya - Kopya.png
    Ekran Görüntüsü (11) - Kopya - Kopya.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 29
Dostum oyunlarda nedensiz yere drop yiyorum o yüzden yapmayı düşünüyorum rakip takıma sıkmaya başlayınca oyun yavaşlıyor yoksa FPS 150 200 arası oynuyor FPS sıkıntım yok bilmiyorum napcağımı artık farklı farklı çözümler arıyorum düzelmesi için her şey güncel format attım yeni sistem her ayar performansta fakat anlamadığım bir nedenden dolayı drop yiyorum ve kanser olmaya yakınım artık :D
8 GB RAM sisteme pek iyi olmamış. 7700 Mb RAM kullanımına bile çıkmış. Hiç iyi değil. 2x8 Dual Channel RAM kullanımına geçin sorun düzelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı