Overclock R3 3200G sisteme zarar verir mi?

Sana bir güzel, bir de kötü haberim var dostum. Kötü haber, APU işlemci kullanıyorsun Render performansından pek bir şey bekleme. İyi haberse işlemciyi 800TL'e sat, üstüne 200TL koyup 2600X işlemcisini al kafan rahat kullan. Sonuçta halihazırda harici bir GPU varken APU ile devam etmek hiç mantıklı değil hele render performansı beklerken. :)
Bro renderi R3 3200G'den üste çıkmam zor şuan. Hem aktif olarak oyunda oynamaktayım. 2000 serisinin oyun performansı güzel değil diye duydum. Peki ben bu render yükünü ekran kartına bindirebilirmiyim? Premier veya Media Encoder'dan ayar verebilirsin.
AMD CBP'yi kapat.

Çekirdek hızını 4.00 Ghz yap ve 1.350 V ile besle.
Güvenlidir. Özellikle stok fanı olanlar için ideal bir değer.
Hiç kalkışma. Stok soğutucu ile yüksek sıcaklıkta çalışır render da.
İkinizde farklı şeyler söylüyorsunuz ne yapacağım şimdi ben :D

@urn4ga Dostum konuyu hiç uzatmaya gerek yok. Elinde RX570 harici GPU varken, R3 3200G gibi bir işlemciyi elinde muhafaza etmek çok gereksiz. Dediğim tavsiyeyi dinle.

İyi forumlar. :)
Brom şu an durumum yeterli değil o işlemciye. Bana hem oyun hem render performansı güzel bir işlemci lazım. Elimdekini en iyi şekilde kullanmak istiyorum.
@phanmetal Elinde harici GPU varsa ve render performansı bekliyorsan, evet.
Peki bu render yükünü ekran kartıma bindirmenin bir yolu varmı? Çünkü cidden zorluyor işlemciyi. Performans kötü değil ama daha iyi olsun istiyorum.

@phanmetal Elinde harici GPU varsa ve render performansı bekliyorsan, evet.
Render için başka işletim sistemi kullansın o zaman.
Mesela Blender ile Linux'ta Render yaparken, Windows'a göre aynı donanımlar ile daha iyi bir performans çıkartıyor.

Tabi böyle çok güzel idare eder. Yeni işlemci alana kadar.
Profesyonel işler yapmayacağına göre...

Yeni konular

Geri
Yukarı