Oyun bağımlılığı nasıl bırakılır?

ManchesterCity

Centipat
Merhaba, çok ciddi bir bağımlılığım var. Tüm gün bilgisayarda LoL oynuyorum okulum ya da işim yok, yani tamamen boşum o yüzden amaçsızlıktan günün tamamında bu oyunu oynuyorum, işin kötü yanı eğlenemiyorum bile çünkü sürekli toxic insanlar ve Feeder'lar maçıma gelip trollüyor. İyice sinir olduğum için bırakmaya karar verdim ama siliyorum 2 saat sonra tekrar yüklüyorum, zaman geçirecek bir şey lazım bana bir yardımcı olur musunuz?

Merhaba, çok ciddi bir bağımlılığım var. Tüm gün bilgisayarda LoL oynuyorum okulum ya da işim yok, yani tamamen boşum o yüzden amaçsızlıktan günün tamamında bu oyunu oynuyorum, işin kötü yanı eğlenemiyorum bile çünkü sürekli toxic insanlar ve Feeder'lar maçıma gelip trollüyor. İyice sinir olduğum için bırakmaya karar verdim ama siliyorum 2 saat sonra tekrar yüklüyorum, zaman geçirecek bir şey lazım bana bir yardımcı olur musunuz?
Kanka ben de bir dönem bu şekilde oynuyordum sonra sürekli kaybetmeye başlayınca bıraktım yani kolay kolay bırakılacak bir oyun değil kendin soğuman lazım.

Ben bilgisayar bağımlılığımı bilgisayarı ebeveynlerime vererek yendim. Elimde olmayınca canım çok istediyse de oynayamadım. Oyun grubum zamanla dağıldı gitti. Zamanla sınav işleri üniversite işleri derken bitti adeta. Artık yeni oyun grubu bulmaya da, bir oyunu öğrenmeye de gücüm yok. Şimdi bilgisayarımda 1 TB oyun yüklü, oynamak istemeyi istiyorum ama olmuyor.

Ben bilgisayar bağımlılığımı bilgisayarı ebeveynlerime vererek yendim. Elimde olmayınca canım çok istediyse de oynayamadım. Oyun grubum zamanla dağıldı gitti. Zamanla sınav işleri üniversite işleri derken bitti adeta. Artık yeni oyun grubu bulmaya da, bir oyunu öğrenmeye de gücüm yok. Şimdi bilgisayarımda 1 TB oyun yüklü, oynamak istemeyi istiyorum ama olmuyor.
Al benden de o kadar. Onun dışında ha bırakayım demekle olmuyor tabiki. Zamanla soğumak lazım. Ancak ben istediğim oyunları bazen bırakmış bile oluyorum farketmeden. İş güç vb olursa anca o zaman daha kolay bırakılabilir oyun.

Aslında oyun belki sana eğlence vermiyor ama alışkanlık olduğu için bırakamıyorsun. O yüzden alışkanlığının yerine başka eğlenceli bir şey koyman gerekiyor. Bir de hayatın anlamını bularak da bunu yenebilirsin. Mesela İlber Ortaylı, doğan cüceloğlu, açıkbeyin izleyebilirsin. Oyun eroin gibi bir bağımlılıktır ve kesinlikle bırakılmalıdır. Bırakması zordur ama imkansız değildir.
Aynı problem.

Geri
Yukarı