Sigara bağımlılığı nasıl bırakılır?

Aileme söylersem başka sebeblerden sakat kalırım... Burda bırakan varsa yardım almak istedim.
Olay aslında sende bitiyor yaşın daha küçük sigara tiryakisi değilsindir herhalde istersen kolayca bırakırsın. Ben de içiyordum ama cüzdanımda ki paranın uçup gittiğini ve dakika başı öksürdüğümü fark ettiğimde bıraktım.

Senin yaşın kaç başın kaç sigara içiyorsun. Ben 20 yaşındayım Hala annem bana terlik atıyor! Bırakmak için senin elinde biz burada ne kadar yazsakta sen iradene sahip çıkmazsan gene boş o yüzden iş sende bitiyor.
Aileme söylersem başka sebeblerden sakat kalırım... Burda bırakan varsa yardım almak istedim.

Anandan Babandan korktuğun halde içtin demek. Alemin hızlı delikanlısı seni :D

Eczaneden nikotin sakızı al. 2-3 hafta sonra nikotin sakızını azaltarak 2 ay dene bırakamazsan yapacak birşey yok.

Kardeşim bende senin yaşlarında başladım bırakalı 3 ay olacak. Sana tavsiyem beyninde bitir şu illeti geleceğini düşün sigara yerine seni tatmin edecek şeyler bul, sigara içilen ortamlara girme. 171'i ara her ne kadar yaşın küçük olsa bile yardımcı olurlar sana inşallah bırakırsın çok geç olmadan. :)

Satın almamaya çalış zaten sokağa çıkma yasağı var ve aklına getirmemeye çalış kafan boş durmasın hep bir şey le uğraş yoksa bağımlılığın aklına gelir o yüzden boş durma oyun oyna, film izle veya ders çalış kendini boş bırakma.

Bir gün ailen sigara içerken seni yakalayacak, belki bugün belki 2 gün sonra veya 1 sene sonra ama bir gün ailen seni sigara içtiğini öğrenecek, o yüzden böyle şeyler olmasını istemediğini düşünerek 171 hattını aramanı tavsiye ederim, onlar bu konuda uzmanlar meslekleri öyle, bizim tavsiyemiz den daha üstünler, onlardan yardım iste.
Eczaneden nikotin sakızı al. 2-3 hafta sonra nikotin sakızını azaltarak 2 ay dene bırakamazsan yapacak birşey yok.
Bırakamazsan yapacak bir şey yok diye bir şey demek uygun olur mu? Sigara bir bağımlılıktır, bağımlılıkta bir hastalıktır, ve dünya üzerindeki her hastalığın tedavisi vardır, koskoca kanser hatası bile iyileşiyorsa sigara kullanan insanda iyileşebilir.

Arkadaşlar hepinize merhaba, bu sene 13 yaşıma girdim ve bu sigara illetine bir mahalle abisi yüzünden 9 yaşımda başladım ilk başlarda onlar veriyorlardı sonra bana sarmayı öğrettiler bende o zamandan beri sarıp içiyorum fakat artık fark ettim ki sesim 60 yaşında dayılar gibi olmaya başladı bu sigara illetinden nasıl kurtulurum?
Dostum bıracaksan da, yavaş yavaş bırak. Bir anda bırakma. Vücudun, rahatsız olabilir.

11 yaşında başladım, şu an 24 yaşındayım. Bırakmayı çok denedim ama beceremedim. Her bırakmayı denediğimde çok fazla sinir oluşuyor, zaten sinir hastasıyım. Yani o kadar asabi oluyordum ki içmediğimde selam verseler anne baba ayırt etmeden küfür ediyordum. Çekirdek denedim olmadı, sakız denedim olmadı, nikotin bandı ve sakızı denedim olmadı. Ama sen yol yakınken bırak, ilerde çok zarar verecektir sana.

Yeni konular

Geri
Yukarı