Oyun bağımlısıyım

Hocam eğer kredi borcunuz var ise PC aldırmaya çalışmayın bir de faiz ödüyorlar ise bu iş durumunuzu çok kötü etkiler. Bizimde kredi borcumuz var bayağı büyük babam ne çileler çekiyor kapatmak için.

Hocam e-sporculuk boş iş. 3-4 oyundan toplam 200-250 kişi dışında bu işte başarılı olan pek çok kişi yok ama milyonlarca kişi bu oyunları oynuyor. Zaten gümüş 3'üm demişsiniz ki rank'ınız da pek iyi değilmiş zaten.

Aynen dude, 30 yaşınıza geldiğinde e-spor alanında oynamaya devam edersiniz; eğer "edebilirseniz."

Başarılı olursa 30 yaş geldiğinde cebinde parası olacak e spor cidden 5 10 bin dolar mı aliyor saniyorsunuz? Emin ol senden kat kat fazla kazanıyordur sadece oyun oynayarak kafası çalişiyorsa geleceğide düşünür.
E-spor bırakan kişiler yayıncılığa yöneliyor.

Başarılı olursa 30 yaş geldiğinde cebinde parası olacak e spor cidden 5 10 bin dolar mı aliyor saniyorsunuz? Emin ol senden kat kat fazla kazanıyordur sadece oyun oynayarak kafası çalişiyorsa geleceğide düşünür.
Hocam mesela Valorant'tan örnek verelim. Oyunu 1 milyon kişi oynuyorsa, fazla para kazanan maks 1000 kişi var. Yani 100.000 de 1 ihtimal var. 100 de 1 bile değil. Çok riskli bir iş. Hem yayıncı olup fazla izleneceği ne malum?

Son düzenleyen: Moderatör:

İnsanlara kendiniz yapmayacağınız şeyleri önermeyin lütfen. Futbolcular milyon dolarları götürüyor. Mahalledeki futbol oynayan çocukların kaçı futbolcu oldu?

Tabi.

Tabi ki hakkıdır ama arkadaşımızın 2 saat oynayıp kapatmayıp dersleri salacağına yemin ederim ama ispatlayamayam.

Allah Allah? Nereden biliyorsun adamın bize doğruyu anlattığını? Avukatı mısın adamı savunuyorsun bana? Ben doğru anlattığını düşünmüyorum. Bu kadar sert tepki yemezdi. Anne/Babalar canı istiyor diye oğluna böyle sert davranmaz. Çocuk e-sporcu olacağım diyor, 3-4 yaşından beri PC'deyim diyor. Bu tepkilerle karşılaşması normal. Başlıkta "oyun bağımlısıyım" yazıyor :D

Ailem oldukça katı ve değişik yapıda. Bana ortaokulda dersini çalışırsan oyun oynamana izin veririz diyorlardı ve ben de o zamanlar çok rekabetçi oyun oynamadığımdan 2 3 saat oynayıp kapatmaya alışığım. Ayrıca dikkatli okumamışsın son zamanlarda oyun oynamamı azalttılar daha fazla çalışmamı istedikleri için bu da bende ters tepti diye düşünüyorum ders çalışma isteğimin kaynağı geçmişten gelen dersimi oyuna dayatmaları bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı