Oyun, Film ve İş İçin 27"-28" Monitör Tavsiyesi

Architecton

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba!

Mimar olarak görev yapmaktayım. Boş zamanlarımda gerek Autocad, gerekse de 3 boyutlu programlar (Max, SU, Lumion Vb.) ve Vray ile uğraşıyorum.

Oyun oynamayı seviyorum ama açıkçası pek vakit bulamıyorum. Oyunda özellikle grafik arayanlardanım. Oynayacağım oyunları da buna göre seçiyorum ve bir oyuna bağlı kalmıyorum genelde.

Ayrıca monitöre PS4 bağlayıp da kullanacağım birçok zaman. Bu yüzden monitörün düzgün bir hoparlörü olması benim için önemli.

Evdeki televizyon bana hizmet etmediği için dizi ve filmleri alacağım monitörden izleyeceğim. Bu da benim için önemli bir kriter.

Bilgisayarın donanımını el emeği göz nuru topladım. Performansın yanı sıra estetik benim için çok önemli, zira aldığım her parçanın birbiriyle uyumunu gözeterek aldım. (Kısa bir özetle bilgisayarım şöyle, GTX 970 ekran kartı, i7 4790K işlemci, 16 GB RAM)

Tüm bu kriterleri düşününce, forumdaki diğer başlıkları da irdeleyince aklımda birkaç model oluştu. (Bütçe olarak 2000 TL'nin üstüne çıkmamaya çalışıyorum.) Beğenme sırasına göre şöyle göstereyim.

1 / Asus Monitör

(Diğer monitörlere göre en yeni çıkanın bu olması, yine diğerlerine göre tasarım olarak epey bir üstün olması, hoparlörünün kalitesi, IPS panel olması ve ASUS kalitesini göz önüne alınca açıkçası bu monitör birkaç adım önde geliyor benim gözümde.)

2 / SAMSUNG 28" LU28E590DS/UF 1Ms UHD 4K GAMING FREESYNC MONİTÖR

3 / AOC 28" U2879VF 1ms 4K Freesync DVI-HDMI-DP Port GAMING MONİTÖR

4 / LG 27" 27UD58-B IPS 4K HDMI FreeSync GAMING MONİTÖR

5/ ASUS 28" PB287Q 1ms 4K HDMI+DP Gaming Monitör

Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı