Oyun geliştiriciliğine nasıl başlanır?

Bence bir ekip kurarak başla. Oyun geliştirmede en önemli unsur bana göre sağlam bir ekibinin olması. Oyun alanında proje geliştiren birisi değilim ama tanıdığım kişilerin sağlam bir ekibi var ve ekip çalışmasına aşırı önem veriyorlar.

Epic her ay ücretsiz farklı bir kaç assets veriyor. Bunları kütüphanene ekleyebilirsin. Aklında bulunsun.
Amacın test ise internette ücretli assetlerin test sürümlerini ücretsiz bir şekilde bulabilirsin. Bunları kullanarak kendini geliştirebilirsin.
İngilizcenin öneminden bahsetmemize gerek yok galiba. Bu alanda İngilizce olmazsa olmaz.
Udemyden veya YouTubedan dersleri izleyebilirsin. Tek bir kaynaga bağlı kalma. Ve ne öğrenirsen öğren öğreneceğin teknolojinin ilk önce dökümantasyonunu incele.

Bence bir ekip kurarak başla. Oyun geliştirmede en önemli unsur bana göre sağlam bir ekibinin olması. Oyun alanında proje geliştiren birisi değilim ama tanıdığım kişilerin sağlam bir ekibi var ve ekip çalışmasına aşırı önem veriyorlar.
Oyun yapmayi ogrenmeden ekip ne alaka hocam?

Oyun yapmayi ogrenmeden ekip ne alaka hocam?
Soru "oyun geliştiriciliğine nasıl başlanır?" diye sorulmuş. Dil öğrenimleri vb. konuları es geçip bu soruyu cevapladım. Konuyu açan kişi daha önce farklı dillerle çalışmış birisi ve nasıl dil öğreneceğini biliyordur. Oyun geliştiriciliğinde bana ve birçok kişiye göre en önemli unsur iyi bir ekibe sahip olmaz. Bir oyun, bir ekip tarafından geliştirilir.

Ben bundan yaklaşık on sene önce Google’a oyun nasıl yapılır yazarak başlamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı