Çözüldü Oyun Geliştirmek İçin Kurs Önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The2ndSlimShady

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar gelecekte oyun geliştiricisi olmak istiyorum. Udemy'de bu kursu buldum. Onu mu seçmem gerek yoksa bunun gibi tek dil üzerinden mi gitmeliyim?
Veya bu kursla direkt olarak oyun programlamaya mı girişmeliyim?
Bir de sizce bu kursu almam faydalı olur mu?

Son düzenleme:
Çözüm
Python, programlama mantığını kapmak içindir çünkü yazımı ve okuması kolaydır. C#, C++ veya Java ile de başlayabilirsiniz. Belki Python öğrenmekten daha zor olabilir, programa mantığını kapmak biraz zorlayabilir ancak ben rahat yaparım diyorsanız hiç Python bakmayabilirsiniz. Zaten kaliteli diller hepsi ve programa mantığını zamanla kavrarsınız. Hem mesela C++ öğrenirseniz oyun geliştirmek için, sistemde kodların çalışma mantığını da öğrenebilirsiniz, donanım vesaire...
Çok karışık sormuşsunuz. Oyun programlamak istiyorsanız ya C++ ya da C# öğreneceksiniz. C# ile Windows uygulamaları da yazabilirsiniz. Ancak C++ ile Unreal içerisinde oyun yaparsanız Epic Games size yardımda bulunabiliyor. Eğer hocanın anlatımları iyi gelirse bu kurs ile devam edebilirsiniz ancak bu kursta oyun öğretilmiyor. Haberiniz olsun. (100+ Saat) Aranan Programcı Olma Kamp Kursu| Python,Java,C#

Siz daha önce Python'ı bitirip sonra başka dile geçmemi önermiştiniz. Ben de hem python hem Java hem C# ı bir arada görünce almam gerekir mi diye sormaya karar verdim

Siz daha önce Python'ı bitirip sonra başka dile geçmemi önermiştiniz. Ben de hem python hem Java hem C# ı bir arada görünce almam gerekir mi diye sormaya karar verdim
Niye ilk Python öğreniyorsunuz anlamış değilim. Python'ın sadece yazım biçimi kolaydır. Onun dışında diğer dillerden bir zorluk farkı yoktur.

Öncelikle yaşınız kaç bilmiyorum ama sadece bu videolarla oyun geliştirici olamazsınız. Öncelikli hedefiniz iyi bir üniversite olsun.

Oyun için C# veya C++ öğrenmeniz gerek. Attığınız Python kursu ve +100 Saat Aranan Programcı Olma Kursu sizin işinize yaramaz.

İlk önce oyun yapacağınız platformu seçin. Sonra da buna uygun dili öğrenin derim ben. Unreal için C++, Unity için C# öğrenmeniz gerekecek.

Ne yapmak istiyorsanız öyle başlayın. Bana da ilk Python önerdiler, Python'a başladım ve pişmanım çünkü yapmak istediğim proje yok Python'la. Hep içimden bir C dilini öğrensem geçti. En son dayanamadım bıraktım. Sınavlarım bittikten sonra C dillerinden birine başlayacağım.

İnsanlardan çok sizin ne istediğiniz önemli. Oyun yapmak istiyorsanız C# veya C++'dan başlayın. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı