Oyun Geliştirmeye Başlayanlar İçin Unity 3D mi, Unreal Engine 4 mü?

justes123

Kilopat
Merhaba arkadaşlar
Başlıkta da belirttiğim gibi Unity 3D ve Unreal Engine 4 diye 2 adet oyun geliştirmek için kullandığımız programlar var ama ben oyun geliştirme konusunda hiç bir şey bilmiyorum.
Daha çok kodlama programlama hangisini diyorsanız işte bunu bilmiyorum en büyük kaybım da bu zaten.
Unreal Engine 4 de blueprint var çok daha rahat yapılıyor ama tabi ki ondada eksikler varmış ama Unity 3D de C# falan var bunda istediğimiz hemen hemen her şeyi yapabiliyormuşuz ama benimde C# ile ilgili deneyimim sıfır hiçbir şey bilmiyorum eğer Unity 3D ye başlarsam C# ile bir şeyler yapmam gerekecek ama benimde hiç deneyimim yok,diyeceğim şudur bu programlardan hangisine başlıyayım Unreal Engine 4 için dersler neredeyse hiç yok blueprint dersleri çok çok az ama C# dersleri internet üzerinde çok var ama anlatım kalitesi olarak kimi izleyeceğimi bilmiyorum.

Unreal Engine 4 demi başlıyayım eğer başlarsam hangi kanalı veya kitabı takip edeyim?

Unity 3D yemi başlayayım eğer başlarsam C# için hangi kanalı veya kitabı takip edeyim?

Lütfen cevap verin biran önce başlamam lazım.
Unutmadan birde eğer bu programlara başlarsam ortalama kaç gün,ay,yılda öğrenirim :)

İyi günler.

Ne kadar zamanda öğrenirim diye bir olay yok. O sana bağlı olan bir durum. Unity'ye başlayacaksanız sebilgi adlı kanalı takip edebilirsiniz. Bir tane kanal daha vardı bulursam düzenlerim. Unreal'da ise hiç denemedim ancak gördüğüm kadarıyla grafik motoru bayağı iyi. Tercih size kalmış.

Unreal engine 4'ü öneririm dediğiniz gibi blueprints var ve istediğiniz şeyleri rahatlıkla yapabiliyosunuz. Yeterli gelmediği düşündüğünüz yerlerde UE4 c++ kullanmanıza olanak sağlıyo. Ayrıca ücretsiz bir motor. Ders olarak, ingilizceniz ne düzeyde bilmiyorum ama internette blueprints hakkında ücretsiz bir kaç e-book var. Youtube, DigitalTutorsun dersleride kullanılabilinir. Gün geçtikçe kaynak sayısıda artıyo malum çok eski bi sürüm değil :) Başarılar:like:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı