Oyun için en iyi Windows?

Hangi işletim sistemini kullandığının aslında çok büyük bir önemi yok. Ama windows 10 bu konuda biraz önde. Çünkü daha yenilikçi bir ürün. Ama hangisini kullanırsan kullan orijinal kullanmadıkça performans alamassın.
Kazıklandığınızı kabul edermisiniz artık?

Benim sorum şu, sizce oyunlarda en iyi FPS değeri hangi Windows sürümünde ? Bu soruyu sorma sebebim ben GTAV'te 50-60 FPS civarı alıyordum Windows 8.1'de. Fakat Windows 7'ye geçtim, FPS değerleri arttı bu seferde. FPS drop girdi. Peki ya size göre oyun için en iyi Windows sürümü hangisi ?
Windows 10 daha iyi olacaktır.

Donanım yetiyorsa ve amaç kaliteyse 10, donanım düşükse ve amaç performanssa 8.1.
Windows 7 Oyunlarda Windows 10'dan daha iyi performans veriyor. Sırf güncelleme getiriyorlar diye Windows 10'u savunuyorsunuz. Biraz araştırın, 3 oyundan 2'sinde Windows 7 daha çok FPS veriyor.

"Sırf güncelleme getiriyorlar diye Windows 10'u savunuyorsunuz." Çok doğru.

Bunun oyunu falan yok artık. Direkt Windows 10 kurulmalı.
Oyununa göre değişir:

Eğer eski retro oyunlara karşı ya da emülatörler kullanarak envai çeşit konsol oyununu Windows üzerinde en yüksek FPS ile oynamak istiyorsan: Win7

Fakat en yeni oyunları en son teknolojik imkanları kullanıp, GPU'nun tüm gücünü açığa çıkartmak istiyorsan: Win10

Benim sorum şu, sizce oyunlarda en iyi FPS değeri hangi Windows sürümünde ? Bu soruyu sorma sebebim ben GTAV'te 50-60 FPS civarı alıyordum Windows 8.1'de. Fakat Windows 7'ye geçtim, FPS değerleri arttı bu seferde. FPS drop girdi. Peki ya size göre oyun için en iyi Windows sürümü hangisi ?
Biraz geç oldu ve herkes bir fikir söylemiş ve sende win10a geçmişsin ancak ben bir araştırma yaptım ve sonuçlar şu win10 2gb bellek harcamakta piyasadaki bütùn oyunları açmakta ve mağazası var win 7 1gb belllek harcamakta mağaza yok ancak win8.1pro(win 10danbgeçtim oyun için)sadece 500mb bellek harcıyor ve en az gpu kullanan Windows ayrıca win10 kadar detaylı olmasada mağazasıda var ve win 10daki(performans modu gibi) özelliklerin hepsi mevcut ve sistem gereksinimlerinde win10 isteyen (GTA trilogy gibi) tüm oyunlarda sorunsuz çalışmakta Sandisk SSD,GT710 ve i5m520gibi hızlı ancak performansı düşük aletlerle açılışını 6saniyeye kadar düşürmüştüm win8i her oyuncuya öneririm ancak tutulmama sebebini söyleyey bizler rahat kullanıyoruz ancak orta yaş memur kesim den duyduğumuz için hep win7 kullanırlar arkadaşlar win8 kolay kullanılmıyor ancak çok performanslı tam gamer işi karmaşık ama etkili

Geri
Yukarı