Oyun İçin Hangi İşletim Sistemi

Link paylaşmayacağım ama birçok sitede desteklenmeyen Windows 8.1 uygulamalarının listesi var. Ayrıca Windows 8.1'in ek özelliklerinden dolayı daha çok ram tükettiği de birçok yerde yazıyor. Hadi bu özellikleri geçtim. Oyunlarda Windows 7'ye kıyasla şimdilik büyük bir fark yok. Belki de hiç yoktur. Yani benim demek istediğim Windows 7'ye daha çok alışan bir kullanıcı Windows 8'e geçerse büyük bir performans farkıyla karşılaşmayacak. Ben Windows 8.1 kullanmadım. Ama birçok forumda ve sitede bahsi geçtiği için bu mesajı attım.

Kesinlikle güncel Windows 8.1 kur, Windows 7 kaka falan demeyin :D Kullandığım modemin arayüz sayfasına bile giremiyorum Windows 8 ve 8.1 ile ama Windows 7'de bu sorun yok. I :kalp: Windows 7 :D

Windows 8.1 en iyisi. Windows 10 nihai sürüm çıkınca ikisinden birisini seçmek size kalmış. Diğer sistemlerin desteği bitti. Artık kurmak gereksiz olur.

Link paylaşmayacağım ama birçok sitede desteklenmeyen Windows 8.1 uygulamalarının listesi var. Ayrıca Windows 8.1'in ek özelliklerinden dolayı daha çok ram tükettiği de birçok yerde yazıyor. Hadi bu özellikleri geçtim. Oyunlarda Windows 7'ye kıyasla şimdilik büyük bir fark yok. Belki de hiç yoktur. Yani benim demek istediğim Windows 7'ye daha çok alışan bir kullanıcı Windows 8'e geçerse büyük bir performans farkıyla karşılaşmayacak. Ben Windows 8.1 kullanmadım. Ama birçok forumda ve sitede bahsi geçtiği için bu mesajı attım.
Tabikide performans farkı çok büyük derecede olur full driver ve güncel bir sistem(8.1.3) win 7 ye göre bazı oyunlarda %5 bazılarında ise %85 FPS artışı gözlemledim

Örneğin bir oyunda XP de: 30 FPS win 7 de : 50-70 FPS win 8.1.1 de : 120-130 FPS win 10 son version : 90-100 FPS

Yani işletim sistemlerin de bu kadar devalsa farklar olabiliyor

Ona bakarsan Windows 7'nin de 8'den daha performanslı olduğu oyunlar var. Kısaca özetlemek gerekirse ikisi de farklı avantajlar ve dezavantajlar içeriyor. Bu yüzden benim görüşüm en çok alışılan işletim sistemi kullanılmasıdır. Çoğu kişi virüs için güncel işletim sisteminin yararlı olacağından bahsetmiş. Bu doğru bir bilgi ama zaten bilinçli bir kullanıcının bilgisayarı kolay kolay virüs kapmaz.

Sen öyle san, 12 dakikada açılan bilgisayar 56 saniyeye düşüyor, pek fark yok sanırım :) Hızlı Başlat özelliği olsa sadece yine daha iyidir Windows 7 den, ayrıca powershell menüsü süper bir kısayol. Bunun gibi özellikleri varken ve bunları elde edebilecek iken zorla mı kullanıyorsunuz Windows 7 sürümünü.

Gerçekten bu konu çok uzadı. iyi bir bilgisayarı olan birinde neredeyse hiç fark etmez. Ayrıca Windows 7'nin de birçok avantajı var. Bulmam için araştırmam gerek. Dediğim gibi ikisinin de avantaj ve dezavantajları var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı