Oyun İçin Hangi İşletim Sistemi

Arkadaşım neyi savunuyorsunuz ya? Adam gelmiş xp kur diyor. Java bile desteği çekmiş bir işletim sistemini hangi akılla kuruyorsunuz? Windows 7 ye gelelim. En güncel sürücü her zaman 8.1 e geliyor. Birinin 14.12, birinin 14.10 olduğu zamanları hatırlıyorum. Bunlar yetmedi ise Recep abi yi çağır sor istediğini bakalım hangisi avantajlı. @Recep Baltaş

Sistemine bağlı eğer sistemin kuvvetliyse ve güncel oyunlar oynuyorsan Windows 8.1 kur. Ama sistemin düşük ise ve bilgisayarında kasmalar meydana geliyorsa windows 7 kur. Ama 7 desteği kalktı. Oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsin. Tavsiyem 8.1

Windows 10 derim ama oynadığın oyuna bağlı çünkü bazı oyunlar yeni işletim sistemlerini desteklemiyor eğer oynadığın oyunlar biraz eski oyunlarsa windows 8 derim oda çok eski bir sistem değil hala güncel bir sistem ikisi arasından birini seç ama 7 ve ya xp ye bulaşma :)

Sistemine bağlı eğer sistemin kuvvetliyse ve güncel oyunlar oynuyorsan Windows 8.1 kur. Ama sistemin düşük ise ve bilgisayarında kasmalar meydana geliyorsa windows 7 kur. Ama 7 desteği kalktı. Oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsin. Tavsiyem 8.1

Aynen katılıyorum... :)

Ayrıca, yeni ve çok sağlam bilgisayar topluyorsan, elinde işletim sistemi yoksa direk Windows 10'da kullanılabilinir. Tercih meselesi...

DX12 oyunlarda zorunlu olana kadar, eski sistemde Win7, yeni sistemde Win8.1'e devam... :)

Windows 10 32 bit eski sistemler için dahi kullanılabilecek en iyi işletim sistemidir. Cidden eski olan sistemler içinse zaten 8.1 yada 7 de önermiyorum. Windows dışı işletim sistemleri kullanmanız daha iyi olacaktır. Kısacası ya 10 kurucaksın yada Windows kurmayacaksın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı