Oyun için İngilizce öğrenmek istiyorum

ibrahimsenn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Hayat kadını.
Evet ben lise öğrencisiyim bu zamana kadar İngilizce dersleri gördüm ve bildiğim az buz bir şeyler var. Mesela İngilizce'de en fazla 30 kelime biliyorumdur, bu yüzden evde İngilizce öğrenmek istedim baktım arkadaşların çoğu oyun oynayarak öğrenmiş ama nasıl olduğunu anlamıyorum.
Mesela ben yeni PS4 Pro aldım ve Red Dead Redemption 2 oynayacağım İngilizcem yok. Hikayeyi nasıl anlayacağım? Anlamayı geçtim nasıl öğreneceğim oyunu oynayarak bilgisi olan varsa yazabilir mi? teşekkür ederim.

Bu yaştan sonra sıfırdan öyle dil öğrenmen çok zor oyun oynayarak öğrendim diyenler 1 yılda öğrenmiş olmuyor zaten en az 5-6 yılda öğrenmiş oluyorlar. Türkçe yama kur geç. Ayrıca bir dili bir oyun için öğrenmektense kendinin gelişimi için öğrenmeyi iste.

PS4'üm var ne yazık ki Türkçe yama yapamıyorum yaşım da o kadar da büyük değil 16 yaşındayım lise 2'ye gidiyorum.

Bir kere bildiğini bilmediğin 100'den fazla kelime vardır ingilizcede, mesela; Cinema=Sinema bu mantıkta bakarsak bu tarz dilimize benzer kelimeler çokça bulunuyor. Ben İngilizceyi kendi imkanlarımla sıfır bütçe ile internet kaynakları sayesinde her gün düzenli olarak çalışarak öğrendim, bunları yabancı diziler ve oyunlar eşliğinde destekledim. Emin ol kimse sadece oyun oynayarak ya da dizi izleyerek dil öğrenemez, o hikayenin altında başka şeyler illa ki bulunuyordur.

Evet ben lise öğrencisiyim bu zamana kadar İngilizce dersleri gördüm ve bildiğim az buz bir şeyler var. Mesela İngilizce'de en fazla 30 kelime biliyorumdur, bu yüzden evde İngilizce öğrenmek istedim baktım arkadaşların çoğu oyun oynayarak öğrenmiş ama nasıl olduğunu anlamıyorum.
Mesela ben yeni PS4 Pro aldım ve Red Dead Redemption 2 oynayacağım ingilizcem yok. Hikayeyi nasıl anlayacağım? Anlamayı geçtim nasıl öğreneceğim oyunu oynayarak bilgisi olan varsa yazabilir mi? Teşekkür ederim.

Hocam bir dil öğrenmek için o dile maruz kalmak zorundayız. O dile aşina olalım ki daha iyi anlayabilelim. Bunun için Türkçe alt yazılı diziler, filmler izleyebilirsiniz, müzik dinleyebilirsiniz, İngilizce makaleler okuyabilirsiniz.

Şahsen benim önerim tabikide filmlerini ingilizce izleyip türkçe altyazı ile izlemek veya tam tersi.
Ancak hiç mi minecraft oynamadın küçükken ? :) İllaki biraz da olsa ingilizcen vardır.Bunu geliştirmek için de kesinlikle ingilizce konuşmalısın.Unutma öğrenmek kadar da konuşmak da önemlidir.

Geri
Yukarı