Oyun için işletim sistemi önerisi

393060

Kilopat
Makaleler
3
İyi sosyaller. Artık kafam bu konu hakkında allak bullak oldu ne kullansam diye. Linux veya Windows'ya da hangisi daha oyun odaklıysa o ISO'yu önerebilir misiniz?

Oynadığım oyunların çoğu Steam'da. Steam'da oynadığım oyunlar;
Left 4 Dead 2.
Garry's Mod.
Among Us.
Sven CO-OP.
Ranch Simulator.
Euro Truck Simulator 2.
Team Fortress 2.
Counter-Strike 1.6.
PUBG.

Bir de Steam dışı sadece FNF ve Minecraft oynuyorum.

Saygı değer hocalarım lütfen bana stok Windows ISO'su önermeyin. Modlu ISO varsa bildiğiniz lütfen onu önerebilirmisiniz ?
Ben artık uğraşmak istemiyorum bu Windows 10'la. Yemin ederim bezdim artık Windows 10'dan. Tertemiz bir Windows ISO'su olsa çok iyi olur yani, içinde hiçbir program olmasın ben sadece internet tarayıcımı kurayım, oyunumu kurayım ve oynayım bana yeter.

Linux: SteamOS 3.4
Windows: ReviOS (Windows 11 22H2)
Ben ReviOS’u yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, her herhangi bir sorun olmadı güvenlik ve performans açısından.

Ama benim önerim SteamOS 3.4’tür. Linux zaten genel olarak performanslı. Oyunlarda bile Linux daha iyi performans veriyor.
Steam Deck’in çıkmasıyla zaten uyumluluk sorunu çözülüyor.

Saygı değer hocalarım lütfen bana stok Windows ISO'su önermeyin. Modlu ISO varsa bildiğiniz lütfen onu önerebilirmisiniz ?
Ben artık uğraşmak istemiyorum bu Windows 10'la. Yemin ederim bezdim artık Windows 10'dan.
Driver'ların Windows 8.1 ile uyumluysa bunu kur bence:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam modlu Windows 10'lar var. Kullanıcılar tarafından yapılıyor orjinal değil ama içindeki bloatware vs. Kaldırıldığı için az kaynak kullanıyor ve yüksek performans veriyor. Ama güvenlik sorunları olabilir sonuçta 3.taraflar tarafından yapılıyor bunlar. Bu yüzden tavsiyem Windows 10 ISO'su indirip kendiniz modlayın çok zor bir şey değil zaten. İnternette bir sürü rehber var bu konuyla ilgili.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı