Oyun için masaüstü bilgisayar

FatFlock

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi (öğrenci) :)
Merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum gerçekten çok güzel bir iş yapıyorsunuz, yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.
Oyunlar için performansa dayalı masaüstü bilgisayar toplattırmak istiyorum. Bütçem, 2bin lira kadar. Bana yardım eder misiniz nasıl parçalar toplayayım.
Söylemem gereken baska birsey varsa mesajın altına yazarsınız :)

Ozaman şöyle diyeyim sadece monitör de dahil olsun 2,250 olsun max. Yeterince acık olmadıysa kusura bakmayın söyleyin bir daha yazayım daha acık.

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
115,00 USD257,83 TL*193,37 TL
AOC
23" E2343fi MYSTAGE GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
229,00 USD513,42 TL*385,06 TL
COOLER MASTER
HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
209,00 USD468,58 TL*351,43 TL
Toplam (KDV Dahil):​
3.089,48 TL
*2.317,11 TL

67 lira fark var ama sistem oyunlar için ideal.

Ya bu paraya gerçekten cok sey istiyor olabilirim ama ekran kartı sorrun cıkarmaz degil mi ? 256 bit mi alsam acaba baska yerden eksiltsek yada biraz daha paraya kıysam. Şimdi 2,300 veripte istedigim oyunlarda gecikme sorunu yada donma sorunu yasayacaksam bosa vermis olacagım .

Anladım yardımlarınız icin cok tesekkür ederim ben biraz daha arastırıp büyük ihtimal önerdiginiz parcalarda karar kılacagım :) kolay gelsin

Bana göre Ti TOP fazla olmuş fiyat bakımından onun yerine 560 TL ye 7870XT SAPPHİRE alabilirsin. Arasındaki 200 TL lik farkı hiç haketmiyor. Ben XT Kullanıyorum daha bir eksikliğini görmedim :)

Evet 1-2 arkadasım daha öyle diyor ama biraz daha arastırayım bakayım benim tek korkum 200 tl daha eksik vereyim derken bütün zevkimden olmayayım :) ama sen haketmiyor o fiyat farkını diyorsan onuda az daha arastırayım sagol cevap icin :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı