Oyun için VA panel mi yoksa IPS mi?

Kesinlikle ama kesinlikle ya IPS ya da TN. VA panel kullanıyorum, artılarını düşünüyorum da şöyle, IPS'den kötü görüntü, TN'den kötü geçikme. VA panellerde ghosting problemi var. Benim monitörde var mesela, rezalet bir şey. IPS gözümü yoruyor diyen insanlarda var ama dikkat et.
Saçmalık, yıllardır parlaklık sonda beyaz tema kullanıyorum ve gözümde bir problem yok.

Ben Resident evil oynarken hayattan soğudum IPS yüzünden gerisini sen düşün.
Karanlıkta ortamlarda gerçekten IPS bi rezalet, Harry Potter filmleride aynı şekilde.

Saçmalık, yıllardır parlaklık sonda beyaz tema kullanıyorum ve gözümde bir problem yok.

Sana göre, ben okuduğum yorumlardan yola çıkarak dedim o son cümleyi. Renkleri yüzünden gözümü alıyor diyen çok insanın yorumunu okudum monitör araştırırken. Kişiden kişiye değişir, imkanım olsa şu an elimdeki VA paneli çöpe atar IPS ya da TN alırım.

5 bin bandında alacağınız IPS panel, 5-6 bin bandında iyi bir TN panelden daha kötü veya gözünüzle ayırt edemeyeceğiniz kadar "iyi" olacaktır. TN panel için performans konusuna değinmeye gerek yok.

Neden?

Siyah temalı oyunlarda IPS berbat ötesi, siyahı gri gösteriyor. Körü körüne IPS savunulacak bir panel değil.
Ne yapmalı?

Benim kafam karıştı 😁

Karanlıkta ortamlarda gerçekten IPS bi rezalet, Harry Potter filmleride aynı şekilde.
Hocam Vallahi ben va da ips de kullanmadım daha kararsız kaldım 😄

Sana göre, ben okuduğum yorumlardan yola çıkarak dedim o son cümleyi. Renkleri yüzünden gözümü alıyor diyen çok insanın yorumunu okudum monitör araştırırken. Kişiden kişiye değişir, imkanım olsa şu an elimdeki VA paneli çöpe atar IPS ya da TN alırım.
G24-20 Lenovo nasıl? Veya tuf?

Ben Resident evil oynarken hayattan soğudum IPS yüzünden gerisini sen düşün.
Hocam va mı diyorsunuz?

Çok güzel bir yorum bu, siyah muhabbeti özellikle telefonda çok kötü oluyor. OLED cinsi paneller varken normalde başka bir şey tercih edilmez ancak onlarında maliyeti çok yüksek.
Hangi panel peki hocam?

Sizce artısı ve eksisi nedir?

Net İps. Her konuda daha avantajlı fiyat hariç.
Lenovi veya asus düşünüyorum?

Ghosting var çözümü nedir diye konu açmak istemiyorsan IPS panel her konuda tartışmasız iyidir.
Galiba ips konusunda karar kılacağım 😄

Kesinlikle ama kesinlikle ya IPS ya da TN. VA panel kullanıyorum, artılarını düşünüyorum da şöyle, IPS'den kötü görüntü, TN'den kötü geçikme. VA panellerde ghosting problemi var. Benim monitörde var mesela, rezalet bir şey. IPS gözümü yoruyor diyen insanlarda var ama dikkat et.
Hayda 😁 ee napacağız şimdi? Va yok tn yok ips yok

Son düzenleme:

Geri
Yukarı