Günlük kullanım için VA mı yoksa IPS panel mi ?

Günlükten kasıt singleplayer oyunlardan bahsediyorum tepkime süresi hz vs fazlaca önemli olmadığını düşünüyorum arada sırada fps rekabetçi ve moba oynayacağım sadece onun dışında single-player oyunlar , film ve dizi için kullanıcam
Renkler daha gerçek görünsün istiyorsan o zaman IPS panel almalısın. Mesela şu olabilir ama 5ms altı bulman zor.

Arkadaşın attığı monitör senin işini gayet görecektir. 75 Hz olması da ara sıra girdiğin oyunlarda yine seni tatmin edecektir.

Samsung'un 24 inç kavisli VA panel 72hz 4ms gecikme süreli monitörünü öneririm, fiyatı da uygun.
Bu model aklımda VA panel alacaksam eğer fakat IPS alıcam gibi duruyor rekabetçi oyunlar için almıyorum arada sırada oynıyacağım o tür oyunları

Samsung'un 24 inç kavisli VA panel 72hz 4ms gecikme süreli monitörünü öneririm, fiyatı da uygun.
Bu monitör fiyatı ve özellikleri bakımından benim de ilgimi çekmekte. Kasası da hoş duruyor. Kullandığım laptop'un ekranı IPS bir panele sahip. Acaba aralarında fark olur mu renk bakımından, IPS mi alsam kararsız kaldım.

VA panel 144hz 4ms , kullanıyorum ve memnunun üstelik 1.189₺
144 Hz gereksiz şuanda benim için ekran kartım zaten 1050 Ti ve çoğunlukla singleplayer oyunlarda vakit geçireceğim nadiren rekabetçi oyunlarda takılacağım bu yüzden düşünmüyorum

Bu monitör fiyatı ve özellikleri bakımından benim de ilgimi çekmekte. Kasası da hoş duruyor. Kullandığım laptop'un ekranı IPS bir panele sahip. Acaba aralarında fark olur mu renk bakımından, IPS mi alsam kararsız kaldım.
Benim laptopum da IPS panel fakat şuan VA panelden yazıyorum. Renk açısından büyük bir fark yok, fakat VA ile TN panel arasında ciddi fark var. Ayrıca siyah ortam ve kontrast açısından VA paneller daha başarılı. Tepki süresi IPS paneli bozuyor ve fiyatları da yüksek. Ben oyun oynuyorsanız kesinlikle VA panel tavsiye ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı