Oyun için VA panel mi yoksa IPS mi?

MytthArrow

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok kararsız kalıyorum, rekabetçi, Online oyunlar oynamayı düşünmüyorum, AC, CoD gibi, IPS panelin renk doygunluğu çok iyi ama renk, ışık sızması gibi problemler var, VA'da ise ghosting çok oluyor diye duydum, TN'yi zaten konuşmuyorum bile.

Önerileriniz nedir, varsa monitör önerilerinizi bekliyorum?

Bu arada laptopa bağlayacağımdan en fazla 120 Hz'yi destekliyor, bunu da dikkate alırsanız memnun olurum, en fazla 144 Hz veya 165 gibi, bütçe en fazla 5 bin TL.

Arkadaşlar çok kararsız kalıyorum, rekabetçi, Online oyunlar oynamayı düşünmüyorum, AC, CoD gibi, IPS panelin renk doygunluğu çok iyi ama renk, ışık sızması gibi problemler var, VA'da ise ghosting çok oluyor diye duydum, TN'yi zaten konuşmuyorum bile.

Bu arada laptopa bağlayacağımdan en fazla 120 Hz'yi destekliyor, bunu da dikkate alırsanız memnun olurum, en fazla 144 Hz veya 165 gibi, bütçe en fazla 5 bin TL.
Net İps. Her konuda daha avantajlı fiyat hariç.

IPS al.

Dosya Ekleri

• IMG_1003.jpeg
    IMG_1003.jpeg
    43 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_1038.jpeg
    IMG_1038.jpeg
    83,8 KB · Görüntüleme: 64

Rekabetçi oyunlar için en uygunu aslında TN panel ms miktarından dolayı ancak eğer hikayeli oyunlar oynayacaksanız kesinlikle IPS bende genel olarak IPS panel tercih ediyorum monitörde, telefonda ise AMOLED'ya da OLED tercih etmeye çalışıyorum.

Son düzenleme:
Kesinlikle ama kesinlikle ya IPS ya da TN. VA panel kullanıyorum, artılarını düşünüyorum da şöyle, IPS'den kötü görüntü, TN'den kötü geçikme. VA panellerde ghosting problemi var. Benim monitörde var mesela, rezalet bir şey. IPS gözümü yoruyor diyen insanlarda var ama dikkat et.

Geri
Yukarı