Oyun İçin Windows 10 Yerine Windows 7 Önerenler

10 senelik eski bilgisayarım vardı onda Windows 10 yüklüydü ve Dota 2 oynuyordum:)
Bendeki Win 10'du. Win 7 formatladım CS'de falan az da olsa FPS artışı oldu ama sadece oyunda değil genel performansta da biraz vardı artış (açılıp kapanma süresi vs.). Bir de bende bu Win 10'da boşta yüksek HDD kullanımı sorunu vardı. Tabi yeni sistem alırsam Win 10 yüklerim.

Bendeki Win 10'du. Win 7 formatladım CS'de falan az da olsa FPS artışı oldu ama sadece oyunda değil genel performansta da biraz vardı artış (açılıp kapanma süresi vs.). Bir de bende bu Win 10'da boşta yüksek HDD kullanımı sorunu vardı. Tabi yeni sistem alırsam Win 10 yüklerim.
Windows 10 HDD sevmiyor SSD'de güzel oluyor. PC 4 saniyede masaüstünde.

Bu insanlara telefonuna Android 6 kur desen küfür etmiş gibi olursun. Telefon üreticilerine her gün mesaj atarlar nerede yeni sürüm diye. Ama iş bilgisayara geldi mi bir bağnazlık tuttururlar "Windows 7 kullanıcam" diye.

İyi kullan, bir sorun yaşayınca da bizim kapımızı çalma ama, git kendin çöz ya da tavsiye edenden yardım al :)

Windows 10 olarak aldım 7 ye dönüştürdüm. Ben bunca yıl nasıl kullanmışım bu Windows 7'yi? Acayip kötü.

Bu insanlara telefonuna Android 6 kur desen küfür etmiş gibi olursun. Telefon üreticilerine her gün mesaj atarlar nerede yeni sürüm diye. Ama iş bilgisayara geldi mi bir bağnazlık tuttururlar "Windows 7 kullanıcam" diye.
Android 7 ve telefonuma gelen en son MIUI sürümünü kullanıyorum fakat Windows 7 hala favorim.

Bilgisayarımda Windows 10 Home SL var, Sürüm 1703 olanını kullanıyorum. Ekran kartı tamirinden sonra yeni sürüme sıfır kurulumla yükselteceğim.

Windows 10'un sevmediğim yanı şu: Açılma süresi ve kendine gelmesi Windows 8.1'e göre çok daha uzun sürüyor, ama kendine geldiğinde çok daha iyi ve kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. SSD kullanmıyorum, o da olabilir :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı