Oyun iştahsızlığı

Aynı olay benim başıma da geldi. Ocak ayında 9000 TL verip bilgisayar topladım ve 4 ay kullandım. Arada arkadaşlarla CS, Apex, oynayıp başından kalkıyordum. Bilgisayarı alırken ne hayallerimde vardı. Yeni çıkmış bütün oyunları oynayacaktım. Hiçbirini oynamadım. İşim gereği fazla başına da geçemiyordum. Geçen ay iyice sıkılıp aldığım fiyata sattım ve arabama dilediğimce modifiye yaptım. İşin gerçeği hala bilgisayar aramıyorum bu gidişle daha da almam gibime geliyor.

Bu olay bana Witcher 3 oynadıktan sonra olmuştu hiçbir oyun eskisi gibi sarmamaya başlamıştı arada tabi beklediğim RDR 2 God Of War gibi oyunları oynadım ama eskisinden çok daha az oyun oynuyordum sonra hiçbir bilgi bilmediğim ve ön yargı ile yaklaştığım oyun olan Persona 5 oynadım ve tek kelimeyle bağımlısı oldum oyunu iki kez bitirmekle kalmayıp üstüne Remastered versiyonu diyebileceğim Royal versiyonunu alıp 2 kez bitirdim herhalde toplam 400 saat gömdüm ve şimdi PC üzerinden Persona 4 oyunuyorum galiba sorun doğru oyunu bulamamakla eğer oyun bulamıyorsan yeni türlere yönelebilirsin benim gibi.Persona sıra tabanlı bir oyun hayatımda sadece 1 kez böyle bir tür oyun oynamıştım ve bir daha şans verince ne kadar iyi olabileceğini gördüm bu yüzden sana tavsiyem yeni türlere yönelmendir oyun dünyasının şu günlerde kopyala yapıştır yaptığı oyunların aksine daha farklı oyunlar oynaman senin için daha iyi olucaktır ve tabi ki insanların iyi dedikleri oyunlarada göz atabilirsin örnek RDR 2 gibi.Yada bir süre ara ver ama emin ol bir şekilde iştahını kabartan bir oyun bulacaksın ve oynamak istiyeceksin.

Hayır. Şu anda ben de sorunu anlayamadım. Aldığım hata bu sorunlara da sebep oluyormuş. Çok yüksek ihtimalle HDD kaynaklı. Vatan'dan aldım ancak sıkıntı çıkarırlar mı emin değilim.

Evet arkadaşım, ben de geçen gün bu FPS dropların kaynağını araştırdım ve HDD'den kaynaklı olduğunu anladım. Bu dönemin oyunlarında HDD kullanmak çağdışı kalıyor o yüzden SSD hatta M.2 SSD'ye geçmeni öneririm, şahsen ben M.2 SSD alıp HDD'yi kullanmayı bırakmayı düşünüyorum. Sistemin isterse en son çıkan parçalardan oluşsun, HDD kullandığın sürece ani FPS dropları yiyeceksin maalesef...
Bu olay bana Witcher 3 oynadıktan sonra olmuştu hiçbir oyun eskisi gibi sarmamaya başlamıştı arada tabii beklediğim RDR 2 God of War gibi oyunları oynadım ama eskisinden çok daha az oyun oynuyordum sonra hiçbir bilgi bilmediğim ve ön yargı ile yaklaştığım oyun olan persona 5 oynadım ve tek kelimeyle bağımlısı oldum oyunu iki kez bitirmekle kalmayıp üstüne Remastered versiyonu diyebileceğim royal versiyonunu alıp 2 kez bitirdim herhalde toplam 400 saat gömdüm ve şimdi PC üzerinden persona 4 oynuyorum galiba sorun doğru oyunu bulamamakla eğer oyun bulamıyorsan yeni türlere yönelebilirsin benim gibi. Persona sıra tabanlı bir oyun hayatımda sadece 1 kez böyle bir tür oyun oynamıştım ve bir daha şans verince ne kadar iyi olabileceğini gördüm bu yüzden sana tavsiyem yeni türlere yönelmendir oyun dünyasının şu günlerde kopyala yapıştır yaptığı oyunların aksine daha farklı oyunlar oynaman senin için daha iyi olacaktır ve tabii ki insanların iyi dedikleri oyunlarada göz atabilirsin örnek RDR 2 gibi. Ya da bir süre ara ver ama emin ol bir şekilde iştahını kabartan bir oyun bulacaksın ve oynamak istiyeceksin.

Evet, Witcher 3'ten sonra oyunlar eskisi gibi sarmıyor :(.Dediğin gibi farklı türlere yönelmek belki iştahımı açabilir.
Sistemi bana verebilirsiniz. :)
şaka bir kenara, bir-iki hafta ara verin. Oynama isteği tekrardan gelecektir.

Aylardır oyun oynamadım zaten :(
Aynı olay benim başıma da geldi. Ocak ayında 9000 TL verip bilgisayar topladım ve 4 ay kullandım. Arada arkadaşlarla CS, Apex, oynayıp başından kalkıyordum. Bilgisayarı alırken ne hayallerimde vardı. Yeni çıkmış bütün oyunları oynayacaktım. Hiçbirini oynamadım. İşim gereği fazla başına da geçemiyordum. Geçen ay iyice sıkılıp aldığım fiyata sattım ve arabama dilediğimce modifiye yaptım. İşin gerçeği hala bilgisayar aramıyorum bu gidişle daha da almam gibime geliyor.

Evet ben de böyle hayallere dalarak satın aldım, sonuç olarak iştahım kaçtı :(

Hello darkness bro :)
Oyuna küsmek denilen şeyi yaşıyorsun. Ara sıra herkese olan bir durum, doygunluk noktasına ulaşıyorsun ve çoğu oyun sarmıyor. Heyecanlandırmıyor. Arkadaşlarla oynayınca bir nebze olsun çözülüyor durum ama o da uzun sürmüyor.
Çözümünü henüz bulamadım, allah sana kolaylık versin.

Üç gün önce her şeyi Ultra seviyesinde açabilecek bir PC topladım ve tam artık hayvan gibi oyunlara saldıracak iken birden iştahsızlığım tuttu yani şu an canım oyun oynamak istemiyor. Belki de doğru oyunu bulamamışımdır, oyun önerileriniz varsa benimle paylaşın.
Daha önce oynadığım ve ilgimi çekmiş bazı oyunlar:
The Witcher 3: Wild hunt.
Dishonored 2.
Mafia 2.
Far Cry 5.

League of Legends oyna çok sarıyo

Üç gün önce her şeyi Ultra seviyesinde açabilecek bir PC topladım ve tam artık hayvan gibi oyunlara saldıracak iken birden iştahsızlığım tuttu yani şu an canım oyun oynamak istemiyor. Belki de doğru oyunu bulamamışımdır, oyun önerileriniz varsa benimle paylaşın.
Daha önce oynadığım ve ilgimi çekmiş bazı oyunlar:
The Witcher 3: Wild hunt.
Dishonored 2.
Mafia 2.
Far Cry 5.

Allah başka dert vermesin.

Aynı sorun bende de var. Oyunları Ultra açacak sisteme sahibim ama oyun iştahsızlığım var ve oynayacak oyun bulamıyorum. Oynayacak oyun bulamıyordum diye 1 hafta önce daha önce 3 kez bitirdiğim The Witcher 3'e yeniden başladım 2 gün önce 4. kez bitirdim fakat şimdi daha da kötü hale geldim. The Witcher 3 yüzünden daha büyük boşluğa düştüm. Lütfen biri çekip çıkarsın şu boşluktan bizleri şu iştahsızlığımızı giderecek oyun söylesin bize.

Geri
Yukarı