Oyun oynamak saygıyı yitirtir mi?

Doğru hocam kusura arayan bulur da ben genelde herkesle haşır neşir olmam son zamanlarda artık ciddi bir insan olmam gerektiği kanısına vardım bu yüzden böyle şeyler kafamda soru işaretleri uyandırmaya başladı ben ileride itibar sahibi bir insan olmak istiyorum da acaba bunlar bir sorun oluşturur mu diye düşündüm.
Ciddi ortamda ciddi olduktan sonra sıkıntı yok. Her şeyin yeri, zamanı var. İş toplantısında Clash of Clans açarsanız normal olarak insanların gözünde itibarınız düşebilir. Fakat oyun oynamanın ayıplanacak, garipsenecek bir yanı yok. İnsanlar beni beğensin diye oyun oynamazsınız, gider dinlediğiniz müzik türünden dahi sizi ezmeye çalışırlar; sonu yok bunun. Dozunu fazla kaçırıp da işinizi aksatırsanız tabii ki insanlar hakkınızda olumsuz düşünecektir, normal bu. Sadece oyun değil, her şey açısından geçerli. Gecelere kadar film izleyip, yapmanız gereken bir işi aksatırsanız yine insanların gözündeki değeriniz düşer. Oyunun olumsuz itibarının sebebi diğer sektörlere kıyasla nispeten yeni olması diye düşünüyorum.

Sözün özü, ne yaparsanız yapın ölçülü olun. Fazlası zarar.

Geri
Yukarı