Türkler Oyun Oynamayı Bilmiyor!

Öncelikle 5 yaşımdan beri oyun oynayan biriyim. Genelde rahatlamak ve eğlenmek için oyun oynanır ve bu işin fıtratında kazanmakta var, kaybetmekte. Ancak bizim millet oynamayı bilmiyor. Benim oyun oynarken en büyük 2 şartım vardır. Birisi eğlenmeye çalışmak(saçma sapan şeyler bile olsa), diğeri ahlaklı olmak. İyi oynamış, kötü oynamış umurumda değil. Kimseye sataşılmasın ve herkes eğlensin yeter.

İlk örneğm tabii ki Türkiye'nin kara deliği olan LoL üstünden olacak. 8 seviyeyim ve kapalı seçimde oynuyorum. Oyunlara başlamadan önce "herkese iyi oyunlar, lütfen saygılı olup iki taraf olarak eğlenelim." diyorum ve oyun başlıyor.
Oyun başlar başlamaz koridor kavgaları, ailevi değerlere küfürler, kendini e-sporcu sanıp kötü oynayanlara hakaret edenler, karşı tarafla küfürleşmeler. Lütfen saygılı olalım diyorum ve benim anneme, babama, inandığım ve saygı duyduğum şeylere hakaret ediyorlar. Oyun sonu çağırdığımda 10-13 yaş aralığında birisi çıkıyor bunları yapan.

CS:GO: burada ilginç bir şekilde Ruslar ile çok iyi anlaşıyoruz. Herkes eğlencesine oynarken bir anda Türk geliyor, "Türk var mı" diyor. Ben de Türk var diye "ben" diyorum. Ne zaman ölsem ya hakaret, ya da küfür yiyorum.

Assetto Corsa: Beceri isteyen bir oyun olduğu için fazla damlamıyorlar buraya. Damlayanlar ise sizi hayattan bezdiriyor. Ne zaman geçsem hemen son attırmaya çalışıyorlar ya da size kıl olup sürekli saldırıyorlar.

LFS: Burası ücretsiz olmasına rağmen Assetto Corsa'ya göre daha rahat. Burada hile açıp çarpanlar oluyor genelde. Ancak yolun yarısından sonrasına gelmeye zekaları yetmediği için bir şey yapamıyorlar.

Minecraft: Özellikle hile açanlar genelde Türk oluyor. Hypixel gibi sunucularda Türkçe bir şeyler yazma, iki gram ingilizceleri ile sürekli küfür etmeye çalışma gibi sıkıntıları var. Özellikle Survival ve skyblock sunucularda dolandırma olayları hat safhada.

Bir tek bu tipler mi bana geliyor, yoksa bizim millet mi genel olarak böyle anlamadım. Üşenmeden okuyan moderatör ve üyelere teşekkürler. İyi günler.

CS:GO'da hata yaptım diye hakaret edip oyundan attılar türkler ile bu yüzden oyun oynanmaz sanki kendiler hiç hata yapmıyor Ruslar bu kadar değil.

Hocam çok geç cevap verdim ama neyse bence Online oyunlara biraz ara verin zaten eskisi kadar eğlenceli değil hikaye oyunları oynayın bence.

Öncelikle 5 yaşımdan beri oyun oynayan biriyim. Genelde rahatlamak ve eğlenmek için oyun oynanır ve bu işin fıtratında kazanmakta var, kaybetmekte. Ancak bizim millet oynamayı bilmiyor. Benim oyun oynarken en büyük 2 şartım vardır. Birisi eğlenmeye çalışmak(saçma sapan şeyler bile olsa), diğeri ahlaklı olmak. İyi oynamış, kötü oynamış umurumda değil. Kimseye sataşılmasın ve herkes eğlensin yeter.

İlk örneğm tabii ki Türkiye'nin kara deliği olan LoL üstünden olacak. 8 seviyeyim ve kapalı seçimde oynuyorum. Oyunlara başlamadan önce "herkese iyi oyunlar, lütfen saygılı olup iki taraf olarak eğlenelim." diyorum ve oyun başlıyor.
Oyun başlar başlamaz koridor kavgaları, ailevi değerlere küfürler, kendini e-sporcu sanıp kötü oynayanlara hakaret edenler, karşı tarafla küfürleşmeler. Lütfen saygılı olalım diyorum ve benim anneme, babama, inandığım ve saygı duyduğum şeylere hakaret ediyorlar. Oyun sonu çağırdığımda 10-13 yaş aralığında birisi çıkıyor bunları yapan.

CS:GO: burada ilginç bir şekilde Ruslar ile çok iyi anlaşıyoruz. Herkes eğlencesine oynarken bir anda Türk geliyor, "Türk var mı" diyor. Ben de Türk var diye "ben" diyorum. Ne zaman ölsem ya hakaret, ya da küfür yiyorum.

Assetto Corsa: Beceri isteyen bir oyun olduğu için fazla damlamıyorlar buraya. Damlayanlar ise sizi hayattan bezdiriyor. Ne zaman geçsem hemen son attırmaya çalışıyorlar ya da size kıl olup sürekli saldırıyorlar.

LFS: Burası ücretsiz olmasına rağmen Assetto Corsa'ya göre daha rahat. Burada hile açıp çarpanlar oluyor genelde. Ancak yolun yarısından sonrasına gelmeye zekaları yetmediği için bir şey yapamıyorlar.

Minecraft: Özellikle hile açanlar genelde Türk oluyor. Hypixel gibi sunucularda Türkçe bir şeyler yazma, iki gram ingilizceleri ile sürekli küfür etmeye çalışma gibi sıkıntıları var. Özellikle Survival ve skyblock sunucularda dolandırma olayları hat safhada.

Bir tek bu tipler mi bana geliyor, yoksa bizim millet mi genel olarak böyle anlamadım. Üşenmeden okuyan moderatör ve üyelere teşekkürler. İyi günler.

Minecraft Bedwras'ta yanlılşlıkla hızlı kırmaya basmıştım hemen hakaret ettiler cr serverinde şu anda hypixselde oynuyorum oynarsam en iyisi hakaret eden yok.

Öncelikle 5 yaşımdan beri oyun oynayan biriyim. Genelde rahatlamak ve eğlenmek için oyun oynanır ve bu işin fıtratında kazanmakta var, kaybetmekte. Ancak bizim millet oynamayı bilmiyor. Benim oyun oynarken en büyük 2 şartım vardır. Birisi eğlenmeye çalışmak(Saçma sapan şeyler bile olsa), diğeri ahlaklı olmak. İyi oynamış, kötü oynamış umrumda değil. Kimseye sataşılmasın ve herkes eğlensin yeter.

İlk örneğm tabii ki Türkiye'nin kara deliği olan LoL üstünden olacak. 8 seviyeyim ve kapalı seçimde oynuyorum. Oyunlara başlamadan önce "Herkese iyi oyunlar, lütfen saygılı olup iki taraf olarak eğlenelim." diyorum ve oyun başlıyor.

CSGO: Burada ilginç bir şekilde Ruslar ile çok iyi anlaşıyoruz. Herkes eğlencesine oynarken bir anda Türk geliyor, "Türk var mı" diyor. Ben de Türk var diye "Ben" diyorum. Ne zaman ölsem ya hakaret, ya da küfür yiyorum.

Minecraft: Özellikle hile açanlar genelde Türk oluyor. Hypixel gibi sunucularda Türkçe bir şeyler yazma, iki gram İngilizceleri ile sürekli küfür etmeye çalışma gibi sıkıntıları var. Özellikle survival ve skyblock sunucularda dolandırma olayları hat safhada.

Hocam sonuna kadar haklısınız. Genelde Minecraft oynarım, lakin gerçekten de abartıyorlar. Küfür etmek sanki eğlence gibi birşey oldu. Sanki bu küfürler hiçbir şeye edilmemiş havada duruyormuş gibi. Sonra bazı beceriksizler de gelip "ne reachi **********" gibi şeyler diyorlar.

Hocam sonuna kadar haklısınız. Genelde Minecraft oynarım, lakin gerçekten de abartıyorlar. Küfür etmek sanki eğlence gibi bir şey oldu. Sanki bu küfürler hiçbir şeye edilmemiş havada duruyormuş gibi. Sonra bazı beceriksizler de gelip "ne reachi **********" gibi şeyler diyorlar.

Minecraft Bedwars'ta yanlışlıkla hızlı kırmaya bastığım için hakaret etmişlerdi bana türkler çok abartıyor her şeyi ben hypixselde oynuyorum oynarsam en azından hakaret eden yok ve daha fazla oyuncu var.
CS:GO'da da aynı türkler hemen hata yaptığında hakaret ediyorlar sanki kendileri hiç hata yapmıyor.

Hatasız kul olmaz ne var yani insanız hata yapacağız elbette.

Yasuo almayın işte kötü oynuyorsunuz diyorum, iğrenç küfürler yağıyor. Bunu yapan RP'leri çok pahalıya satan Riot'tan da oynayan kesimden de nefret ediyorum. Herhalde bu oyunu oynarken bir ben hamsiydim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyükten küçüğe geçiyor kötü söylemler Minecraft'ı ülkede eğitim olarak gören çocuklar var burada sövüşmek için kullanıyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı