Oyun oynanırken ara sıra tuşların işlevleri değişiyor

AloneDarktr1

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 5500 RTX 3060 12GB 16GB RAM
Her hafta en az 1 kere bu hata ile karşılaşıyorum, bilgisayarı kapatıp açınca geçiyor ve hiçbir şekilde düzelmiyor, nasıl düzeltebilirim? Örneğin a tuşuna bastığımda işlem merkezini açıyor, D tıkladığımda masaüstüne atıyor vb.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her hafta en az 1 kere bu hata ile karşılaşıyorum, bilgisayarı kapatıp açınca geçiyor ve hiçbir şekilde düzelmiyor, nasıl düzeltebilirim? Örneğin a tuşuna bastığımda işlem merkezini açıyor, D tıkladığımda masaüstüne atıyor vb.

Bu olay gözüktüğünde klavyenin USB girişini kasadan söküp tekrar takmayı deneyin ben bu şekilde çözüyorum.

Ben o sorunu GTA 5 te yaşıyorum. Tüm oyunlarda mı oluyor yoksa gta 5 falan oynuyor musunuz?

Evet hocam, GTA 5'te oluyor genelde, ara sıra öbür oyunlarda da oluyor.

Tekrar olunca denerim hocam, teşekkür ederim.
Hocam gta 5 te olunca ben pc yi yeniden başlatıyordum ve düzeliyordu

Eğer windows tuşu ile bastığınız tuşlara basarsanız sizin karşılaştığınız işlevleri yapar. Büyük ihtimal klavyenizde windows tuşu takılı kaldı. Klavyeyi çıkarın, temizleyin, çıkarmışken aygıt yöneticisinden kaldırın, ya da başka bir porta takın.

Eğer Windows tuşu ile bastığınız tuşlara basarsanız sizin karşılaştığınız işlevleri yapar. Büyük ihtimal klavyenizde Windows tuşu takılı kaldı. Klavyeyi çıkarın, temizleyin, çıkarmışken Aygıt Yöneticisi'nden kaldırın, ya da başka bir porta takın.

Hayır hocam, Windows tuşu takılı kalmıyor, başka klavyeylede denedim yine aynı. Sanırım oyunla alakalı.

(Bu arada klavyem hotswappable. Switch değiştirdim yine aynısı oluyor)

Geri
Yukarı