Oyun oynarken bilgisayar ekranı donuyor ve dırr sesi geliyor

Tamam o halde sanmıyorum sistemsel ya da donanımsal bir sıkıntının olduğunu, yine de çözüm aramaya devam edin ama. O kadar ısındıktan sonra kapanması çok normal. Gayet basit bir şekilde masaya 1-2 kitap koyun, üstüne laptop koyun. Koyduğunuz kitap bilgisayarın altındaki delikleri kapatmasın yeterli. Birkaç kitap / yassı kargo kutusu vs. ile bilgisayarın hava alan veren deliklerini zeminden 3-5 santim yükseltseniz bile çok büyük fark oluşturacaktır. Şu tarz fantezi bir şey de yapılabilir, elbise askısını eğip bükerek yapmışlar. :) Fotoğraftaki marka yine HP, gözden kaçmadı. :like:

laptop-altligi-3.jpg

:D Benim yine buna benzer bir soğutucum var ama ortayı soğutuyor benim bilgisayarımın ısınan tarafı sol üst yani fanın olduğu yer oradan da sıcak hava çıkıyor :D
Umarım dedikleriniz işe yarar bu durum çok canımı sıktı..

Bios güncel değil mutlaka güncelle:
http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp69501-70000/sp69887.exe
Sürücülerin çoğu güncel değil ve Win7 kullanıyorsun. Win 8.1.3'e geç.
Geçtikten sonra yeni konu açıp imzamdaki aida64 rapor sonucunu paylaşıp güncel sürücüleri verelim.
Win 8.1.3 formatı attıktan sonra HDTUNE 5.50 ile error scan testi yapıp healt bölümü ile beraber sonuç resmini paylaşın.

Bios güncel değil mutlaka güncelle:
http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp69501-70000/sp69887.exe
Sürücülerin çoğu güncel değil ve Win7 kullanıyorsun. Win 8.1.3'e geç.
Geçtikten sonra yeni konu açıp imzamdaki aida64 rapor sonucunu paylaşıp güncel sürücüleri verelim.
Win 8.1.3 formatı attıktan sonra HDTUNE 5.50 ile error scan testi yapıp healt bölümü ile beraber sonuç resmini paylaşın.

Bios dünden önceki gün güncelledim. Windows 8 kullanıyorum :D Windows 8.1.3'e geçsem mi diye tereddüt içerisindeyim. Core Temp ile ısı değeri ölçüyorum oyun kapalıyken 25-35 derece, oyun açıkken 50-70 arası soğutucuyla, soğutucu olmazsa 80-100 HDTUNE var fakat nasıl kullanılıyor bilemiyorum.

HDTUNE var fakat nasıl kullanılıyor bilemiyorum.
Dediğim sürüm ile Error scan kısmında scan tıklayıp bitmesini bekleyeceksin. Bittiğinde resim alacaksın ve Healt bölümünden de resim alıp paylaşacaksın.
Windows 8.1.3'e geçsem mi diye tereddüt içerisindeyim.
Geçmen daha iyi olur temiz kurulum ile.
Bios dünden önceki gün güncelledim.
Verdiğim dosya ile aynı ise ve güncelledi isen şuan sorun yok.

Ekranın donup dırr diye ses çıkarması büyük ihtimalle ekran kartının aşırı derecede ısınmasından kaynaklanıyor, ben ATİ X550X700 ün fanını çıkarıp işkence amaçlı CSSource oynayınca aynısı oluyor.

Dediğim sürüm ile Error scan kısmında scan tıklayıp bitmesini bekleyeceksin. Bittiğinde resim alacaksın ve Healt bölümünden de resim alıp paylaşacaksın.

Geçmen daha iyi olur temiz kurulum ile.

Verdiğim dosya ile aynı ise ve güncelledi isen şuan sorun yok.

Evet sizin verdiğinizle aynı, şimdi dırr sorunu kalktı bazen mavi ekran geliyor hata kodu 0xc00021a gibi bir şey çıkıyor 1 kere oldu bu az önce, bilgisayar hantallaştı nedense :(
HDTUNE tıklıyorum aşağıda gözüküyor fakat çalışmıyor.

Virüsleri full temizledim fakat çok acayip bir yavaşlık var :( Çözüm önerirseniz sevinirim :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı