Oyun oynarken ekran kapanıyor ama kasa çalışır durumda

RedKitZZ

Centipat
Makaleler
1
Oyun oynarken bir anda ekran donuyor, ekran daha sonra HDMI sinyal yok diyor. Ekran gidiyor, klavye ve mouseun RGB ışıkları sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyor ve bilgisayarı restartlayana kadar ekran gelmiyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu daha açılmamış sanırsam konunuzu takip edin, açılsın yardımcı olurlar sakin olun.
Konu daha açılmamış sanırsam konunuzu takip edin, açılsın yardımcı olurlar sakin olun.
Düzeldi mi ne yaptınız?

Düzeldi mi ne yaptınız?
Bir şey gelmedi elimden çünkü bir sürü sorun olabilir.

Oyuna girdiğimde ekran kartı tam güç çalışıyor sesinden anlıyorum fakat 1 süre sonra aniden kendi kendine sesi kesiliyor ve ekran no signal hatası veriyor bilgisayarı kapatıp açıyorum ekran geliyor ekran kartını zorlayan bir uygulama ile 64 dereceye kadar çıkardım ama ekran gitmedi yani sorun sıcaklıkla ilgili değil.

Son düzenleme:
Oyun oynarken bir anda ekran donuyor, ekran daha sonra HDMI sinyal yok diyor. Ekran gidiyor, klavye ve farenin RGB ışıkları sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyor ve bilgisayarı restartlayana kadar ekran gelmiyor :(

Reis aynı sıkıntıyı yaşıyorum sen bunu yazalı uzun bir süre geçmiş. Naptın halledebildin mi?
Oyun oynarken bir anda ekran donuyor, ekran daha sonra HDMI sinyal yok diyor. Ekran gidiyor, klavye ve farenin RGB ışıkları sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyor ve bilgisayarı restartlayana kadar ekran gelmiyor :(

Reis sırf sormak için hesap açtım. Merak ediyorum halledebildin mi sorunu. Halledebildiysen nasıl hallettin. Aynı sorundan dert yanıyorum. Bir türlü oynayamıyorum bir şeyler. Yardımcı olursan sevinirim.

Reis aynı sıkıntıyı yaşıyorum sen bunu yazalı uzun bir süre geçmiş. Naptın halledebildin mi?

Reis sırf sormak için hesap açtım. Merak ediyorum halledebildin mi sorunu. Halledebildiysen nasıl hallettin. Aynı sorundan dert yanıyorum. Bir türlü oynayamıyorum bir şeyler. Yardımcı olursan sevinirim.
Önce güç kaynağını değiştirdim. Vs650 lerde kronik sorundan var zannedip. Fakat yine aynı problemi tekrar etti. Daha sonra ekran kartını değiştirip deneme yaptım. Problem kayboldu. Ekran kartında problem fakat detayını bilmiyorum. Ekran kartımı değiştirdim.

Önce güç kaynağını değiştirdim. Vs650 lerde kronik sorundan var zannedip. Fakat yine aynı problemi tekrar etti. Daha sonra ekran kartını değiştirip deneme yaptım. Problem kayboldu. Ekran kartında problem fakat detayını bilmiyorum. Ekran kartımı değiştirdim.
bu sorun uyaşayan neredeyse herkesin rx serisi ekran kartı var. o ekran kartıyla ilgili kronik bir sorun herhalde :(

Bende de 2.monitör kapanıyor fivem veya diğer başka oyunlar oynarken 5-10 dk sonra 2.monitör kapanıyor çalışır durumda fakat no signal hatası veriyor ve uyku moduna geçiyor

sistem:
asus prime b450m a ll
ryzen 5 3500x
rx560 aero 4gb
corsair vengeance 3600 mhz 16 gb
a data ssd 240 gb
400w power

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı