Oyun oynarken heyecanlanıyorum

Normalde yaptığın şey hatalı antidepresan ilaçlar asla kafaya göre kullanılıp bırakılmaz sen o 1 hafta kullandığın için o ilaç sonuçta beyninde ki bir yerleri etki ediyor ve tam etki etmeye başlarken bir anda saldığın için doktorlar dahi tavsiye etmez ama ne zaman yaşadın sen?
Bende selectra kullanıyorum bugün tam 7 gün oldu cidden ilk haftalar çok sıkıntı mide ağrısı uyku hali falan yapıyor ama yavaş yavaş azalıyor şu an bende eskisi kadar yok ve heyecanımı falan cidden azalttı kaygılarımı eskisi kadar düşünmüyorum.

Yani sanırım 1.5 hafta kullandım ama o zamanlar bir yandan sınavlara çalışıyordum bu ilaçda bayağı etkiledi beni notları okurken vs çok zorlandım göz kapaklarım devriliyordu sanki bu yüzden 1.5 hafta kullanıp bıraktım birkaç gün sonrada bu sersemlikler geçmişti bilmiyorum dediğinizde haklısınız kafama göre bir anda ilacı kestim belki şu an üstümde onun etkileride olabilir doktor 1 ay kullan kontrole gel demişti malum sınavlar olduğu için yarıda bıraktım şimdi ne yapsam bilemiyorum.

Hocam eğer ciddi olduğunu düşünüyorsanız bir doktora gidin bir şey çıkmazsa emin olun içiniz biraz rahatlar tavsiyem 1'den fazla gidin görünün burada rahatlatmaz ise dediğim gibi bir şey ile uğraşın hobi edinin mesela ben boksa gidiyorum ve kafam vücudum çok rahat spor insan yaşamında olmazsa olmaz şeydir kendinizi bir aktiviteye atarsanız beyniniz o aktiviteye odaklanacaktır ve yavas yavaş bu panik durum geçecektir. Bende ciddi bir kalp sorunu olsaydı şimdiye kadar boks yaptığım sırada yere yığılır kalırdım. Evet zor bir hastalık öyle stres yapma dert etme düşünme demekle olmuyor geliyor bir şekilde kendini gösteriyor ama şundan kesinlikle emin olabilirsiniz bu durum tamamen geçici elbet bir süre sonra bu durum geçecek ve beyniniz bu durumdan vazgeçecek. Önce bir doktora gidin içinizi rahatlatın ardından bir hobi edinirseniz özellikle spor alanında bayağı iyi olur imkanınız yoksa kendiniz spor yapabilirsiniz bisiklet sürün yürüyüş yapın oksijen alın bol bol huzurlu olmaya çalışın mesela yanınızda birisi ile spor yapmak sizi sohbet ortamına taşır ve beyninizin önceliğini değiştirir. Emin olun bu durum böyle sürmüyor ve panik ataktan anksiyeteden ölen, kriz ve felç geçiren 1 tane bile insan yok kayıtlarda böyle bir şey yok isteyen araştırma yapabilir. Tekrar geçmiş olsun.
çok teşekkür hocam tekrardan... dediğiniz gibi spor salonuna yazılmaya niyetim vardı ama bir süre daha bu işi askıya almak zorundayım... evde bi kaç ağırlık aletleri var dambıll vs biraz bunlarla çalışıp belki zihnimi rahatlatabilirim diye düşünüyorum siz ne dersiniz bu konuda ? bir de hocam bir kaç tane doktora gidin demişsiniz acaba birden fazla psikolog doktoruna mı görüneyim yoksa farklı bir bölüme mi gitmeliyim... yani birde dediğim gibi pek psikologlara gitme taraftarı değilim verdikleri ilaç kafayı iyice karıştırıyor uyku hali sersemlik vs uğraşmak istemiyorum bi yandan... tekrar teşekkür ederim ilginize

Geri
Yukarı