Oyun programlamada yeni bir programa geçilmeli mi?

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
Scratch adlı bir uygulamadan programlama yapıyorum (Çocuk programı diye dalga geçenler olacak bu yüzden bu konuyu açtım) ama bana hiçbir geliri olmuyor veya oyunlarımı herhangi bir mağazaya koyamıyorum. Sadece istekten yapar gibi olmaya başladı. Sizce yeni bir programa geçmeli miyim?

Scratch sadece size temel kodlamanın mantığını öğretir. Kafanıza kurduğunuz bir oyun için uygun bir oyun motoru bulup yapabilirsiniz. (örneğin: Unity, Unreal Engine gibi)

Scratch sadece size temel kodlamanın mantığını öğretir. Kafanıza kurduğunuz bir oyun için uygun bir oyun motoru bulup yapabilirsiniz. (örneğin: Unity, Unreal Engine gibi)
Peki teşekkür ederim.

Hangi dil üzerinden ve ne türde bir oyun yapacağınıza bağlı olarak değişir.
-Unity sahne tasarımı dışında scriptler için C# dilini kullanır.
-Unreal Engine ise bu iş için C++ kullanır.
Unreal Engine'de olayları şematize ederek çok kapsamlı işler yapabilirsiniz ancak başlangıç seviyesi projeler için Unity ile çalışmanızı öneririm. Ben 2 yıldır C# ile ilgilendiğimden direkt Unity'e göz gezdirdim.

Hangi dil üzerinden ve ne türde bir oyun yapacağınıza bağlı olarak değişir.
-Unity sahne tasarımı dışında scriptler için C# dilini kullanır.
-Unreal Engine ise bu iş için C++ kullanır.
Unreal Engine'de olayları şematize ederek çok kapsamlı işler yapabilirsiniz ancak başlangıç seviyesi projeler için Unity ile çalışmanızı öneririm. Ben 2 yıldır C# ile ilgilendiğimden direkt Unity'e göz gezdirdim.
Peki öneri için teşekkür ederim benin bilgisayarım 32 BIT olduğundan dolayı Unreal Engine kulanacağım.

Geri
Yukarı