Oyun satın alma bağımlılığı

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Steam, Origin, Uplay fark etmez. İndirimde herhangi bir oyun görsem, daha önce korsan bitirmiş olsam bile satın alıyorum. İndirimlere dayanamıyorum :D Hani derler ya kızlar alışveriş manyağı, ne bileyim ihtiyacları olmasa bile makyaj malzemeleri vb. alırlar diye bende de bu şekil arkadaş :D Öğrenciyim, KYK'nin vermiş olduğu bir takım ücretin yarısı eminim oyunlara gidiyor. Örnek verecek olursam, daha önce PintiPandaTV ekranlarından "A Plague Innocence" oyununu çok severek izlemiştim, geçenlerde indirimdeyken alıp tekrar oynayıp bitirdim (Sonunu bildiğim halde.). Şimdi de Far Cry 3 ve 4 oyunlarını aldım. 3. oyunu çok önceden korsan bir şekilde bitirmiştim. Şimdi satın aldım tekrar oynuyorum :D Biraz önce de baktım ki Max Payne 1 ve 2 toplam 24 TL değerinde. Dayanamdım. Onu da aldım indirdim ve şu an oynuyorum :D (Bu oyun serisini de sayısız bıtırmişimdir. Kendisi ilk oynadığım PC oyunudur <3) Böyle benim gibi olan var mı? :D

Steam, Origin, Uplay fark etmez. İndirimde herhangi bir oyun görsem, daha önce korsan bitirmiş olsam bile satın alıyorum. İndirimlere dayanamıyorum :D hani derler ya kızlar alışveriş manyağı, ne bileyim ihtiyacları olmasa bile makyaj malzemeleri vb. alırlar diye bende de bu şekil arkadaş :D öğrenciyim, Kyk'nin vermiş olduğu bir takım ücretin yarısı eminim oyunlara gidiyor. Örnek verecek olursam, daha önce pintipandatv ekranlarından "a plague ınnocence" oyununu çok severek izlemiştim, geçenlerde indirimdeyken alıp tekrar oynayıp bitirdim (sonunu bildiğim halde.). Şimdi de Far Cry 3 ve 4 oyunlarını aldım. 3. oyunu çok önceden korsan bir şekilde bitirmiştim. Şimdi satın aldım tekrar oynuyorum :D biraz önce de baktım ki Max Payne 1 ve 2 toplam 24 TL değerinde. Dayanamdım. Onu da aldım indirdim ve şu an oynuyorum :D (bu oyun serisini de sayısız bıtırmişimdir. Kendisi ilk oynadığım PC oyunudur <3) böyle benim gibi olan var mı? :D.

Hocam ben de eskiden hep korsan oynardım, ne zaman Steam'i ögrendim o zaman korsan oyun oynamamaya başladım.
Biz erkekler parayı harcayacak yer bulamıyoz oyun alıyoruz işte. :D.

Kızları öyle zayıf varlıklar olarak görme dostum. Bunu demesem olmazdı.

Alışveriş yapmanın psikolojik etkileri de var tabi. National Geographic' de alışveriş yapmanın, para harcamanın insana mutluluk verdiğini ve bu yüzden de bağımlılık yapabildiğini söylemişlerdi. Hatta istifçiler de böyle ortaya çıkıyor.

Ben daha aldığım çoğu oyunu yıllardır yüklemedim. Yüzüne bakmayacağımı bildiğim oyunları bile ucuz olduğu zaman alıyorum. Yani aynı durum bende de var diyebilirim. Nedenini bilmiyorum. Orjinal oyun almak hoşuma gidiyor herhalde. :)

Bende de var bağımlılık. Daha yıllar önce orijinal aldım. Daha yüklemedim bile. Sıra gelmedi çok oyun var. 1 oyun için Kocaelinden İstanbula gittiğimi bilirim otobanda tam gaz.

Full detay takıntın olsun. Grafikleri full yap. Sağlam PC olsun. Battlefield 1 oyna. Bakalım kalkabilecenmi başından. Azalttım eskiden günde her gün 15-16 saat oyun oynardım en az.

Geri
Yukarı