Oyun tarihindeki en iğrenç görev: No Russian

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Yıl 2008-2009. O zamanlar 12-13 yaşındayım. O zamanlar imkanlar kısıtlı orijinal oyun bulmak şehrimde imkansız. İnternet yok. Çarşıdan aldım Call of Duty Modern Warfare'yi. Bilgisayara taktım yükledim vs. Oyunda bir görev var. No Russian bölümü.
Bu bölümde oyundaki düşmanımızın ekibinde oyuna başlıyoruz. Asansördeyiz. Makarov, "Remember, No Russian" diyor. Arka planda da gerilim müziği veriyor. Moskova'da hava limanındayız. Oradaki herkesi bildiğiniz kurşuna diziyorsunuz. Dedim bu ne kadar saçma bir görev bıraktım oynamayı. Sildim oyunu. Aradan bir 2-3 sene sonra tekrar yükledim. Halbuki devamında Makarov'u perişan ediyormuşuz. Öyle falan. Tuhaf ve iğrenç bir görevdi.
Bu görev yapılırken oyunu test eden ve geliştiren üyelerin çoğu reddetmiş. Buna rağmen görev oyuna eklenmiş. Ben şahsen Call of Duty oyununun arkasında Amerikan ordusunun olduğunu düşünüyorum. Yoksa kim buna cesaret edebilir de böyle bir şey çıkartır? Acaba Rusların tepkisi nasıl oldu? Kendi yerime koyuyorum. Gerçekten hazmedilecek gibi değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel bir görev. Kim varsa tarıyoruz. Oyun bu. Oyun olduğu için katliam bile çıkarırım. Kimse zarar görmez. Bunlara özenip gerçekten bu tarz şeyler yapanların kendi sorunudur. Gerçek hayatta yapamadıklarımızı yapacağız ki eğleneceğiz.

Bu videonun kapağı resmen meme template oldu bu zamanlarda.

@EZH oradaki anlamın o olduğunu nereden çıkardın? O sahnede millete takır takır saydırıp geçiyorsun, grup içi konuşmaları dışında konuşma geçmiyordu diye hatırlıyorum.

Call of Duty-nin Amerika'yı her yere demokrasi ve özgürlük göturen bir melek, Rus'ları ise şeytan olarak yansıtmasını(ikisi de şeytan)bilmeyen kalmadı. Bu görev ise hem atmosfer olarak başarılı, hem de düşmanımız Makarovun dünya savaşı çıkarmak için kendi suçsuz vatandaşlarını öldürecek kadar vahşi biri olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu sadece bir oyun abartmaya gerek yok bence.

@EZH oradaki anlamın o olduğunu nereden çıkardın? O sahnede millete takır takır saydırıp geçiyorsun, grup içi konuşmaları dışında konuşma geçmiyordu diye hatırlıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı