Sürprizbozan En kötü oyun sonları

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
TLOU2. Bu mesajın devamına da oyunun sonu dahil olmak üzere hikayesindeki saçmalıklardan sadece birkaçını yazıyorum.
20-25 saati "intikam kötüdür" gibi kötü bir ilkokul seviyesinde mesaj için oynatmış bir oyundur kendileri. Sırf madalyonun diğer yüzünü göstermek için oyuncusunu yaklaşık 8 saat boyunca istemediği ve sevmediği bir karakterle oynatıp oyun serisinin asıl amacı olan Joel ve Ellie ilişkisini önemsemeden Joel'i oyunun daha 2. saatinde saçma sapan bir şekilde öldürtüp daha sonra da kanını yerde bıraktırtmak nedir? Ellie diğer herkesi öldürüp Joel'i golf sopasıyla öldüren asıl kişiyi sağ bırakıyor :) Dünya kadar düşmanı olan adam yeni tanıştığı bir tane kadına "Ben Tommy bu da kardeşim Joel" diyor. Onu geçtim iyice kim olduğumuzu anlayıp bizi bir güzel hacamat etsinler diyerekten de onlarca kişinin olduğu evde de isimlerini tekrar ediyorlar. Böyle saçmalık mı olur? Sen tiyatroda acaba Abby Ellie'yi vuracak mı, kim kazanacak? sorularını sorarken oyun gidip sana Abby'nin cinsel ilişkisini izletiyor. Oyuncuya atmosferi hissettirme adı altında atı bombayla öldürtmek, oyunun ilk başında sevdiğinle aynı cinsten olan bir köpeği sustalı bıçak ile bıçaklamak, bir önceki oyunun başrollerinden olan adamı golf sopasıyla tanınamayacak hale getirmek nedir? Ben sana söyleyeyim: Vahşet. Son olarak "Yapımcının amacı nefret idi, o da bizim kendisine nefret hissetmemizi sağladı." gibi bir savunma yapan fanları da bu saçma hikayenin yanında cabası. Bonus saçmalık: Abby'nin tanışalı 2 gün olmayan DÜŞMAN çocukları için hayatını defalarca riske atması. Güya aralarında bir Joel- Ellie ilişkisi yapmaya çalışmışlar ancak onu da yapamamışlar ne yazık ki.

Daha yazarım da bu oyun bu kadar dil dökmeyi hak etmiyor. En azından hikayesi.
Ya hadi herşeye tamam, oyunun saçma sapan işlenmiş hikayesini, birinci oyundaki kişilikleri 180 derece dönüş yapmış karakterleri falan geçtim de, sen zaten oraya gelene kadar yüzlerce tek derdi hayatta kalmak olan insanı öldürmüşsün, lütfen canımı bağışla diye ağlayan insanları kafadan vurmuşsun; sıra baban yerine koyduğun adamı öldüren kişiye gelince mi insanlık duyguların kabarıyor? Saçma sapan bir oyun. İlk oyunun tırnağı etmez.

Şu aralar en sevdiğim oyunlarda bile fark ettiğim bir şey oldu, bazı oyunlar fazla son varmış gibi göstermek için son koyuyor bence. Red Dead Redemption 2'yi çok severim. Altta onun bir sonu ile alakalı spoiler var oyunu oynamadıysanız veya spoilera razıysanız okuyun. Onun dışında sizin için kötü oyun sonları neler? Benim için Dying Light olabilir.

oyunu şu an ikinciyi bitirecekken düşük onurla oynuyorum ve şunu fark ettim arkadaşlar sadece şunu düşünün, oyunu rahat rahat oynamak istiyorsunuz ve onurunuz düşüyor bunun sonucunda ki güzel bir sistem. Ama oyunun sonunda patates çuvalı gibi kafamıza sıkılması gerçekten çok koyar insana diyalogları da saçma buldum.

Lımbo ve Inside.

Yeni konular

Geri
Yukarı