Sürprizbozan En kötü oyun sonları

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam son sahnede Geralt'ın madalyonu eline alması ve ellerini yüzüne koyduktan sonra canavarların etrafı sarması öldüğünü belli ediyor bence.
Geralt orada ölmüyor, yani mantıken ölmemesi gerekiyor. Bu adam deneyimli bir Witcher 3-5 gûl ile garkolanı kesemeyecek mi sizce de, işi ne o zaman? İki üç kılıç savurmasına bakar. Ciri'nin o sonda onda güzel anılar bırakmazsanız, ak ayaza yenik düşüp öldüğü doğrudur fakat, Geralt şahsi fikrimce ölmedi. Ancak şöyle de birşey var ki, oyunu diğer iki son ile bitirirseniz oyun sonu açık dünyada gezebiliyorsunuz ancak kötü son da gezemiyorsunuz bitiyor oyun orada. O yüzden öldüğünü düşünen bir kesim var ancak sanmıyorum ben. Hatta ileride yan karakter olarak göreceğimizi de düşünüyorum kendisini.

Son düzenleme:
Son kocakarıyı öldürdüğümüz sonda hem Geralt hem Ciri ölüyor.
Blood and Wine DLC'si ana hikayeden devam ettiği için orada Geralt ölmüş olamaz, ayrıca kötü sonla bitirilmiş oyun üstü oynanırsa DLC sonunda Regis ile konuşurken Ciri'yi bulduğunu ama yollarının yine ayrılmak zorunda kaldığını söylüyordu diye hatırlıyorum.

Geralt orada ölmüyor, yani mantıken ölmemesi gerekiyor. Bu adam deneyimli bir Witcher 3-5 gûl ile garkolanı kesemeyecek mi sizce de, işi ne o zaman? İki üç kılıç savurmasına bakar. Ciri'nin o sonda onda güzel anılar bırakmazsanız, ak ayaza yenik düşüp öldüğü doğrudur fakat, Geralt şahsi fikrimce ölmedi. Ancak şöyle de birşey var ki, oyunu diğer iki son ile bitirirseniz oyun sonu açık dünyada gezebiliyorsunuz ancak kötü son da gezemiyorsunuz bitiyor oyun orada. O yüzden öldüğünü düşünen bir kesim var ancak sanmıyorum ben. Hatta ileride yan karakter olarak göreceğimizi de düşünüyorum kendisini.
Ben gene de öldüğünü düşünüyorum hocam. Skellige'de maskeyi almak için Yennefer ile beraber dolaştığımız görevde halüsinasyon geçirip hayvanlar üstümüze geliyordu. O hayvanlara ölürseniz de oyun cidden devam etmiyordu. Üstelik oyunu bitirdikten sonra devam etmemesi, öldüğünün en büyük kanıtı bence. Gene de fikrinize saygı duyuyorum hocam.

oyunu şu an ikinciyi bitirecekken düşük onurla oynuyorum ve şunu fark ettim arkadaşlar sadece şunu düşünün, oyunu rahat rahat oynamak istiyorsunuz ve onurunuz düşüyor bunun sonucunda ki güzel bir sistem. Ama oyunun sonunda patates çuvalı gibi kafamıza sıkılması gerçekten çok koyar insana diyalogları da saçma buldum.
O Black Lung diyen o.. var ya işte. Şöyle yapmak lazım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
😂😂

Bence Batman Arkham Knight kötü daha doğrusu erken bir finale sahipti. Bu kadar mükemmel bir seri kesinlikle devam edebilirdi. Batman'in dünyası belki de daha geniş bir haritaya bile taşınabilirdi. Şimdi gelecek her iki oyun da co-op Online rezalet işlere benziyor insan üzülmeden edemiyor bu duruma.

TLOU2. Bu mesajın devamına da oyunun sonu dahil olmak üzere hikayesindeki saçmalıklardan sadece birkaçını yazıyorum.
20-25 saati "intikam kötüdür" gibi kötü bir ilkokul seviyesinde mesaj için oynatmış bir oyundur kendileri. Sırf madalyonun diğer yüzünü göstermek için oyuncusunu yaklaşık 8 saat boyunca istemediği ve sevmediği bir karakterle oynatıp oyun serisinin asıl amacı olan Joel ve Ellie ilişkisini önemsemeden Joel'i oyunun daha 2. saatinde saçma sapan bir şekilde öldürtüp daha sonra da kanını yerde bıraktırtmak nedir? Ellie diğer herkesi öldürüp Joel'i golf sopasıyla öldüren asıl kişiyi sağ bırakıyor :) Dünya kadar düşmanı olan adam yeni tanıştığı bir tane kadına "Ben Tommy bu da kardeşim Joel" diyor. Onu geçtim iyice kim olduğumuzu anlayıp bizi bir güzel hacamat etsinler diyerekten de onlarca kişinin olduğu evde de isimlerini tekrar ediyorlar. Böyle saçmalık mı olur? Sen tiyatroda acaba Abby Ellie'yi vuracak mı, kim kazanacak? sorularını sorarken oyun gidip sana Abby'nin cinsel ilişkisini izletiyor. Oyuncuya atmosferi hissettirme adı altında atı bombayla öldürtmek, oyunun ilk başında sevdiğinle aynı cinsten olan bir köpeği sustalı bıçak ile bıçaklamak, bir önceki oyunun başrollerinden olan adamı golf sopasıyla tanınamayacak hale getirmek nedir? Ben sana söyleyeyim: Vahşet. Son olarak "Yapımcının amacı nefret idi, o da bizim kendisine nefret hissetmemizi sağladı." gibi bir savunma yapan fanları da bu saçma hikayenin yanında cabası. Bonus saçmalık: Abby'nin tanışalı 2 gün olmayan DÜŞMAN çocukları için hayatını defalarca riske atması. Güya aralarında bir Joel- Ellie ilişkisi yapmaya çalışmışlar ancak onu da yapamamışlar ne yazık ki.

Daha yazarım da bu oyun bu kadar dil dökmeyi hak etmiyor. En azından hikayesi.

Geri
Yukarı