Oyun ve dizilerle İngilizce öğrenilir mi?

Öğrenilir ama biraz anlamak için emek vermelisin ben B1 olmama rağmen her türlü şey hakkında konuşabiliyorum ve sadece 20% gibi bir kısmı eğitim

Dizileri ve YouTube videolarını Language Reactor eklentisi ile izlerseniz mouse ile bilmediğiniz kelimenin üzerine geldiğinizde çevirisini gösteriyor. Sözlüğe bakmaya göre çok daha akıcı olur.

Eklenti YouTube'da direkt çalışıyor bir ayar yapmanıza gerek yok. Dizileri Netflix'ten izlerseniz de direkt çalışıyormuş. Malum yöntemle izleyecekseniz önce indirip sonra eklenti üzerinden indirdiğiniz bölümü ve İngilizce alt yazı dosyasını vererek kullanabilirsiniz.

Bilmediğiniz kelimeler not alınmalı mı hangi kelimeler not alınmalı ayrı bir tartışma konusu. Hiç not almadan bol bol İngilizce video, dizi, film izleyerek anlamada akıcılık kazanmak mümkün. Fakat not almak, anki gibi uygulamalar kullanmak süreci hızlandırabilir.

Dizileri ve YouTube videolarını language reactor eklentisi ile izlerseniz mouse ile bilmediğiniz kelimenin üzerine geldiğinizde çevirisini gösteriyor. Sözlüğe bakmaya göre çok daha akıcı olur.

Eklenti YouTube'da direkt çalışıyor bir ayar yapmanıza gerek yok. Dizileri Netflix'ten izlerseniz de direkt çalışıyormuş. Malum yöntemle izleyecekseniz önce indirip sonra eklenti üzerinden indirdiğiniz bölümü ve İngilizce alt yazı dosyasını vererek kullanabilirsiniz.

Bilmediğiniz kelimeler not alınmalı mı hangi kelimeler not alınmalı ayrı bir tartışma konusu. Hiç not almadan bol bol İngilizce video, dizi, film izleyerek anlamada akıcılık kazanmak mümkün. Fakat not almak, anki gibi uygulamalar kullanmak süreci hızlandırabilir.

Anladım hocam çok teşekkürler dizi-film tavsiyeniz var mıdır peki.

Hangi yöntemi tavsiye edersiniz öğrenmek için

Ben genelde bilmediğimı fark ettiğim bütün kelimelerin anlamlarına bakarım ayrıca hangi kelimeyi cümlenin neresinde hangi durumda neden ve hangi şekilde kullandığına hangi şekilde telaffuz ettiğine dikkat edip bu yöntemle öğrenirim ama çok sağlıklı bir dil öğrenme yöntemi olduğunu sanmıyorum ama eğitim kurumlarından iyidir.

Öğrenmekten kastın gündelik hayatta sorunsuz bir şekilde konuşmak ve konuşulanları anlamak ise öğretmez. Kendisini kandıran arkadaşların mantıksız bir argümanıdır oyun ve dizilerden İngilizce öğrenmek. En fazla kelime hazneni geliştirir.

İngilizce öğrenmek istiyorum arkadaşlar ama defter kitap açıp da çalışmak sıkıcı geliyor. Hikayeli oyunlar ve diziler ile öğrenmek iyi olur gibi. Sizce nasıl olur, iyi olursa hangi dizileri ve oyunları tavsiye edersiniz ve hangi yontem ve taktikleri tavsiye edersiniz?
Bir İngilizce temeli atmanı öneririm b1 b2 ki bu seviyedeysen gerisi akar gider benim tavsiyem Duolingo çalış önce güzel bir temel atar hemde eğlencelidir yormaz akabinde günlük kendine görevler ver 1 saat İngilizce kitap okuma film izleme vb

Geri
Yukarı