Oyun yapımcısı olmak

Python bir GUI dili değil. C++ gibi farklı grafik ve ara yüz kütüphaneleri kullanıyor. Hatta aynılarını.
Yazdığım şeyleri anlayabildiğine emin misin? Yazdığım şeylere ekstra birkaç bir şey ekleyip sanki farklıymış gibi gösteriyorsun. :D

"Metin2 Python'la yazıldı mesela" demişsin ben de öyle olmadığını anlatıyorum. Python kullanılmış olması o dilde yazıldığını anlamına gelmiyor.

Sen cidden anlamak istemiyorsun galiba. Günümüzde oynayan hangi popüler oyun Python'la yazılmış? Yazdıklarımı düzgün okuduktan sonra cevap yazmayı denersen daha iyi anlaşırız.

Python'la teoride oyun yazarsın ama pratikte yazmazsın. Şu anki tüm oyunları incele temel olarak hepsi C++ veya C# kullanılarak yapılmıştırlar. Her neyse konuyu saptırmamak için daha da uzatmıyorum.

Yazdığım şeyleri anlayabildiğine emin misin? Yazdığım şeylere ekstra birkaç bir şey ekleyip sanki farklıymış gibi gösteriyorsun. :D

"Metin2 Python'la yazıldı mesela" demişsin ben de öyle olmadığını anlatıyorum. Python kullanılmış olması o dilde yazıldığını anlamına gelmiyor.
Python ile yazılmış bir oyun: PyChess - download

Dalga falan geçtiğini düşünüyorum. Troll konular açan birisi konuları da troller zaten. Günümüzdeki bir oyun diyorum bana dandik bir satranç oyunu atıyorsun. :D
Denemeden nereden dandik olduğunu bildin?
3 boyutlu ve web üzerinden veya tek oynanabilen ve zorluk dereceleri seçilebilen en bilinen Satranç oyunu. Günümüzde C++ ile yazılmış oyun, anca Oyun Motoru ile birlikte kullanılarak yazılıyor.

Denemeden nereden dandik olduğunu bildin?
Popüler olan bir oyun mu? Hayır. Web sitesini de 2009 yılında yapıp bırakmışlar galiba. :D
Ayrıca satranç oyunundan bahsediyoruz. Şu anda Discord'a gir orada da var aynısı. :D Satranç oyunu algoritma öğretiminde kullanılıyor. Bu tür basit şeylere dandik demeyelim mi?

Günümüzde C++ ile yazılmış oyun, anca Oyun Motoru ile birlikte kullanılarak yazılıyor.
Günümüzdeki tüm oyunlar neredeyse oyun motoru kullanılarak yazılıyor. Firmalar kendi motorlarını üretiyorlar. Normal bir şey. Senin burada bana yanlış dediğin şeyin ne olduğunu hala söylemeyip sürekli konuyu değiştirmen de garip. Bence daha da uzatmaya gerek yok. Dönüp dolaşıp dediğime geliyorsun. O yüzden tartışmaya gerek olmadığını duyuyorum.

Popüler olan bir oyun mu? Hayır. Web sitesini de 2009 yılında yapıp bırakmışlar galiba. :D
Ayrıca satranç oyunundan bahsediyoruz. Şu anda Discord'a gir orada da var aynısı. :D Satranç oyunu algoritma öğretiminde kullanılıyor. Bu tür basit şeylere dandik demeyelim mi?

Günümüzdeki tüm oyunlar neredeyse oyun motoru kullanılarak yazılıyor. Firmalar kendi motorlarını üretiyorlar. Normal bir şey. Senin burada bana yanlış dediğin şeyin ne olduğunu hala söylemeyip sürekli konuyu değiştirmen de garip. Bence daha da uzatmaya gerek yok. Dönüp dolaşıp dediğime geliyorsun. O yüzden tartışmaya gerek olmadığını duyuyorum.
Yanlış olan, Python oyun dili değil demen ve C++ ve C# için oyun dili olduklarını iddia etmen. Bu diller (Python da dahil) genel maksatlı diller. Alana özel dil değiller. İstediğin dilde oyun geliştirebilirsin. Tamamen tercih meselesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı