Oyuna gelen toksiklere ne yapmalı?

Velet oyunu dediğimi de nereden çıkardınız? 2-3 sene önceye kadar sabahtan akşama kadar oynadığım bir oyundu kendisi, sonradan saçma sapan güncellemeler getirilerek çöp edildi ve şu anda benim için kötüden de öte leş bir oyun.
Ayrıca evet kitlesi küçük olan oyunlar velet oyunudur, velet çocuk demektir zaten. Bir oyunun kitlesi çocuklardan oluşuyorsa bu o oyunun çocuklara hitap ettiği anlamına gelir. Mesela Roblox benim için bir çocuk oyunu, RDR 2 ise 16+ yaş yetişkin oyunudur.

Kusura bakmayın bir tık yanlış anlamışım, ancak yine de dediğinize katılmıyorum. Bir oyunu çocukların oynaması onun çocuk oyunu olduğunu göstermez, o oyunda bile gayet yaşı yüksek rank kasmaya çalışan insanlar bulunabilir, aynısı Roblox içinde geçerli. Binlerce farklı oyun ve farklı hitap etmeler bulunmakta.

Velet oyunu dediğimi de nereden çıkardınız? 2-3 sene önceye kadar sabahtan akşama kadar oynadığım bir oyundu kendisi, sonradan saçma sapan güncellemeler getirilerek çöp edildi ve şu anda benim için kötüden de öte leş bir oyun.
Ayrıca evet kitlesi küçük olan oyunlar velet oyunudur, velet çocuk demektir zaten. Bir oyunun kitlesi çocuklardan oluşuyorsa bu o oyunun çocuklara hitap ettiği anlamına gelir. Mesela Roblox benim için bir çocuk oyunu, RDR 2 ise 16+ yaş yetişkin oyunudur.

Benim ikinci anlamıyla yumurcak da oynuyor Brawl Stars. Genel kitlesi çocuklardan oluşuyor gözlemlediğim kadarı ile. Yaşı büyük birisi de oynayabilir tabii ki.

Kusura bakmayın bir tık yanlış anlamışım, ancak yine de dediğinize katılmıyorum. Bir oyunu çocukların oynaması onun çocuk oyunu olduğunu göstermez, o oyunda bile gayet yaşı yüksek rank kasmaya çalışan insanlar bulunabilir, aynısı Roblox içinde geçerli. Binlerce farklı oyun ve farklı hitap etmeler bulunmakta.
Benim ikinci anlamıyla yumurcak da oynuyor Brawl Stars. Genel kitlesi çocuklardan oluşuyor gözlemlediğim kadarı ile. Yaşı büyük birisi de oynayabilir tabii ki.
Tabii ki de dediğiniz gibi bu oyunları yaşı büyük, yetişkin insanlar da oynayabilir. Benim burada demek istediğim, bir oyunun çoğunluğu çocuklardan oluşuyorsa, bu oyun genel olarak çocuklara hitap eden bir oyundur ve ben bence bu oyuna ''Çocuk Oyunu'' diyebilirim; ama tabii ki de bu oyunu oynayan yetişkinlere bir şey diyemem.

Mobil veya bilgisayar, hiç farketmez yani hangi platform olduğu önemli değil. Eğer bir oyun online ise, toksik olan kitleye her zaman denk geleceksiniz. Eğer online bir oyun oynuyorsanız, bu toksik kitlenin varlığını kabul ederek oynayacaksınız. Diyorsanız ki ben toksik insanlara denk gelmek istemiyorum, o zaman online oyun oynamayacaksınız. Dünyanın en iyi şirketinin oyunu olsa da hiç farketmez, online oyunlarda toksik insanlar her zaman vardır ve dünyadaki hiçbir şirket bu toksik insan problemini kalıcı olarak engelleyemez. Hani demişsiniz ya Minecraft'ta domuz mu avlayacağım diye, evet tam olarak o tarz şeyler yapacaksınız. Buradaki herhangi bir insanın yanıtı toksik insanların varlığını yok edemez. Bunları kabullenerek online oyun oynasanız iyi olur.

Ben de zamanında oynuyordum. Baya da try hard ve çok fazla sıkıntı yaşıyordum. O zamanki tüm karakterlerim tamdı ve maxtı. Bazı karakterlerde dünya sıralamasındaydım. 1 karakterde ilk sezon TR 1.'si ve dünya 7.'si olmuştum(Max) vs. vs.
Ana konuya gelirsek: Multiplayer ayrı dert, yalnız oynamak ayrı dert. Yalnız oynayınca da hep takımlaşma oluyor. Herkes birbirini satacağını bile bile saf saf bekliyor.
Sana önerim: Oyunu bırak ve rahatına bak. Supercell oyunlarından uzak dur.

Sende onların ağızlarına... Daha iyi oyunlar var MC rb PC kullanıyorsan Valorant LoL oyna bence sana kalmış keyif meselesi ama kutular gidince oyunu bıraktım.

Yani rb çocuk oyunu değil mesela bir çocuk arsenal oynamaz fakat velet oyunuda var ve bs konuda haklısınız kutular eğlenceli ve iyiydi o yüzden bıraktım yani her türe hitap ediyor rb tabii 12 yaş ve altına. Keyif meselesi denebilir.

Son düzenleme:
Aga gelmiş şöyle iki IQ düşüşü yaşayan arkadaş, Master maçımda chester ve gus yaptılar savaş topunda. Hayır yani kocaman "Master" rank. Ben bunlara ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 1828928

Bir de ben aralarında en yüksek ranktım. Onların seçimi gelir gelmez picklediler. Kaybettik. Sonra beni ekleyip lobiye davet ettiler bayağı bir sövdüler. (orada hemen attılar sonra görüntü alamadım.)
Nesi komik?

Ekmek arası RAM LGS'ye giren velet değil mi?

Geri
Yukarı