Çözüldü Oyuna girince monitör "out of range" hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AlperTT

Hectopat
Bazı oyunlara girdiğimde (Rainbow Six Siege ve Crew 2) monitör "out of range" diyerek hata veriyor. Bunun herhalde monitörün oyunun açılmaya çalıştığı çözünürlüğü desteklemediği için olduğunu düşünmekteyim ama her şeyi denememe rağmen aynı sorun devam ediyor. Monitör biraz eski ve yenisini alana kadar biraz bununla idare etmem gerekli, o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

Çözüm
Sorun aynen dediğiniz gibi,
  • Config klasörünü açın ve "Game. Cfg" dosyasını notepad veya başka bir metin düzenleyici ile açın
  • Dosyadaki bu satırı bulun: WindowMode
  • WindowMode'un yanında yazan değeri "2" ile değiştirin. Satırın son hali bu şekilde olacak: WindowMode=2
  • Dosyayı kaydedin
  • LoL'de böyle yapıyorum.

Config klasörünü nereden buluyoruz?

Çözünürlük ve yenileme hızı monitör limitlerinin dışında olabilir.

Evet alt+enter a bastığımda pencereli görüntüye geçtim ve oyun pencere içerisinde açıldı. Nedense ekran çözünürlüğü 1080P'de olduğundan açılmıyormuş. Yani çözünürlüğü monitörün çözünürlüğüne getirince sorun çözüldü.
  • Config klasörünü açın ve "Game.cfg" dosyasını notepad veya başka bir metin düzenleyici ile açın
  • WindowMode'un yanında yazan değeri "2" ile değiştirin. Satırın son hali bu şekilde olacak: WindowMode=2
  • Dosyayı kaydedin
  • LOL'de böyle yapıyorum.

• Config klasörünü açın ve "Game. Cfg" dosyasını notepad veya başka bir metin düzenleyici ile açın
  • Dosyayı kaydedin
  • LoL'de böyle yapıyorum.

Config klasörünü nereden buluyoruz?

Çözünürlük ve yenileme hızı monitör limitlerinin dışında olabilir.

Evet alt+enter a bastığımda pencereli görüntüye geçtim ve oyun pencere içerisinde açıldı. Nedense ekran çözünürlüğü 1080P'de olduğundan açılmıyormuş. Yani çözünürlüğü monitörün çözünürlüğüne getirince sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı