Oyuncu faresi iade edilebilir mi?

Stay High

Hectopat
Daha fazla  
İnternet üzerinden oyuncu mouse alacağım. Ellerim tabiri caizse fırın küreği gibi olduğundan dolayı çok çekincelerim var. Malum pandemi sürecindeyiz ve AVM vs yerlere gitmek istemiyorum. Soruma gelecek olursak şimdi ben internetten mouse satın alsam ve birkaç gün kullansam zarar vermeden iade hakkımı kullanabiliyor muyum?
Bildiğim kadarıyla 1 hafta iade etme gibi bir şansım oluyor. Fakat ürünün kutusunu açsam bu hakkım geçersiz olur mu? Daha önce TV almıştım ve üzerinden 1 hafta geçmemişti, müşteri hizmetlerini aradığımda ürünün kutusu açılmadıysa alabileceklerini söylemişlerdi. Bu ne kadar doğru?

Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

İnternet üzerinden oyuncu mouse alacağım. Ellerim tabiri caizse fırın küreği gibi olduğundan dolayı çok çekincelerim var. Malum pandemi sürecindeyiz ve AVM vs yerlere gitmek istemiyorum. Soruma gelecek olursak şimdi ben internetten mouse satın alsam ve birkaç gün kullansam zarar vermeden iade hakkımı kullanabiliyor muyum?
Bildiğim kadarıyla 1 hafta iade etme gibi bir şansım oluyor. Fakat ürünün kutusunu açsam bu hakkım geçersiz olur mu? Daha önce TV almıştım ve üzerinden 1 hafta geçmişti, müşteri hizmetlerini aradığımda ürünün kutusu açılmadıysa alabileceklerini söylemişlerdi. Bu ne kadar doğru?

Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Aga benim elim de fırın küreği gibi, ben Logitech G102 lightsync kulanıyorum ve bayağı rahat, hafif. Bunu bir araştır istersen, aklında hangi mouuse var peki?

Reddetseler bile her zaman THH kanalına başvurabilirsiniz. En sonunda hakkınızı alırsınız. Öyle yada böyle iade almak zorundalar.

Reddetseler bile her zaman THH kanalına başvurabilirsiniz. En sonunda hakkınızı alırsınız. Öyle ya da böyle iade almak zorundalar.

Ayağım engelli olduğu için ve pandemiden dolayı pek dışarıya çıkmak istemediğim için böyle bir şeyle karşılaşmak pek istemem açıkcası. İade almak zorunda* olduklarını neye istinaden söylüyorsunuz herhangi bir yasa sözkonusu mu bu durumla ilgili. Yanlış anlaşılma olmasın emin olmak ve kesin bilgi istediğim için, mağdur olmamak için soruyorum.
Yukarıdaki arkadaş Logitech G102 önermiş. Ben G203 kullanıyorum hemen hemen aynılar güzel bir mouse fakat sizin elleriniz büyükmüş bu mouse küçük bir mouse ben almanızı önermem.
Arkadaşlar mouse önerinizi lütfen Oyuncu mouse alırken nelere dikkat etmeliyim? bu konuya yazarsanız sevinirim.

Ayağım engelli olduğu için ve pandemiden dolayı pek dışarıya çıkmak istemediğim için böyle bir şeyle karşılaşmak pek istemem açıkcası. İade almak zorunda* olduklarını neye istinaden söylüyorsunuz herhangi bir yasa sözkonusu mu bu durumla ilgili. Yanlış anlaşılma olmasın emin olmak ve kesin bilgi istediğim için, mağdur olmamak için soruyorum.

Arkadaşlar mouse önerinizi lütfen Oyuncu mouse alırken nelere dikkat etmeliyim? bu konuya yazarsanız sevinirim.
Elbette bunu kanunlara dayanarak söylüyorum. İlk etapta iadeyi kesin olarak kabul ederler veya etmezler diyemem, firmanın insafına kalmış ancak öyle ya da böyle eninde sonunda sizi uğraştırarak da olsa kabullenmek durumundalar. Eğer uğraşamayacak durumdaysanız herhangi bir konuda garanti veremem elbette.
İlgili kanunun tüm madde ve fıkralarına buradan ulaşabilirsiniz; https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf

Mouse önerisine gelince, yukarıdaki G102 öneren ve eli "fırıncı küreği" gibi olan diğer arkadaş, sanırım mikrodalga fırını için olan küreklerden bahsediyor zira, G102/G203 aynı mouselar, ufacık tefecik bir şeydir.

Elbette bunu kanunlara dayanarak söylüyorum. İlk etapta iadeyi kesin olarak kabul ederler veya etmezler diyemem, firmanın insafına kalmış ancak öyle ya da böyle eninde sonunda sizi uğraştırarak da olsa kabullenmek durumundalar. Eğer uğraşamayacak durumdaysanız herhangi bir konuda garanti veremem elbette.
İlgili kanunun tüm madde ve fıkralarına buradan ulaşabilirsiniz; https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf

Mouse önerisine gelince, yukarıdaki G102 öneren ve eli "fırıncı küreği" gibi olan diğer arkadaş, sanırım mikrodalga fırını için olan küreklerden bahsediyor zira, G102/G203 aynı mouselar, ufacık tefecik bir şeydir.

Benim elim hakiki fırın küreklerinden tam da ekte belirttiğim gibi :D şaka bir yana eğer önerileriniz varsa attığım başlıktaki konunun altına yorum yaparsanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• fırın küreği.png
    fırın küreği.png
    48,5 KB · Görüntüleme: 77
Bildiğim kadarıyla, kutunun -ve kendisinin- hasarsız ve içeriğinin eksiksiz olması durumunda iade kabul ediliyor. Bahsi geçen ürün ebatları gereği iade edilmesi gerekebilecek bir mal. Nasıl ki ayakkabı ve kıyafet iade ediliyorsa bu da iade edilir. Bazı ürünler ambalaj durumu veya yetkili servis montajı gerektirdiği için açıldığı durumda iade kabul edilmez. Böylesi ürünler (örn. TV) yetkili servis ile açılıp montajlanır, daha sonra geçerli bir sebep olursa ancak o şekilde iadesi yapılır. Ayrıca hijyenik ürünler de ambalajı açıldıktan sonra kusurlu olmaması halinde iade edilmez. (İç çamaşırı, kulaklık vs.) Fare için iadeyi engelleyecek bir durum yok.

Ayrıca merak ettiğim bir şey var. Elim büyük demişsiniz. Birisi de Logitech G102 tavsiye etmiş. O fare küçük değil mi? Fotoğraflardan dolayı bana mı küçük gözüküyor? Galiba eli kürek değil çay kaşığı kadar. Benim de vakfı-kebir ekmeği gibi elim var. Zamanında aklımı çok kurcaladı. Bulabildiğim en iyi ürünü alır olmazsa iade ederim diye düşündüm. Geçen yıl iyi bir indirim ile Bloody V7M almıştım. Mousepadi ile birlikte 110 liraydı. Memnunum. Şimdi size önermek için bakayım dedim ama salt hali veya benim aldığım mousepad dahil paketini bulamadım. O sebeple malum konuya yazmadım. Core 3 (ileri düzey makro) yazılımı aktif olan hali var ama gereksiz pahalı. Core 1 ve core 2 çok rahat yetiyor. Onun yerine çok benzer, hatta daha iyi olabilecek T70 modeline de bakabilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla, kutunun -ve kendisinin- hasarsız ve içeriğinin eksiksiz olması durumunda iade kabul ediliyor. Bahsi geçen ürün ebatları gereği iade edilmesi gerekebilecek bir mal. Nasıl ki ayakkabı ve kıyafet iade ediliyorsa bu da iade edilir. Bazı ürünler ambalaj durumu veya yetkili servis montajı gerektirdiği için açıldığı durumda iade kabul edilmez. Böylesi ürünler (örneğin. TV) yetkili servis ile açılıp montajlanır, daha sonra geçerli bir sebep olursa ancak o şekilde iadesi yapılır. Ayrıca hijyenik ürünler de ambalajı açıldıktan sonra kusurlu olmaması halinde iade edilmez. (İç çamaşırı, kulaklık vs.) fare için iadeyi engelleyecek bir durum yok.

Ayrıca merak ettiğim bir şey var. Elim büyük demişsiniz. Birisi de Logitech G102 tavsiye etmiş. O fare küçük değil mi? Fotoğraflardan dolayı bana mı küçük gözüküyor? Galiba eli kürek değil çay kaşığı kadar. Benim de vakfı-kebir ekmeği gibi elim var. Zamanında aklımı çok kurcaladı. Bulabildiğim en iyi ürünü alır olmazsa iade ederim diye düşündüm. Geçen yıl iyi bir indirim ile Bloody V7M almıştım. Mousepadi ile birlikte 110 liraydı. Memnunum. Şimdi size önermek için bakayım dedim ama salt hali veya benim aldığım mouse pad dahil paketini bulamadım. O sebeple malum konuya yazmadım. Core 3 (ileri düzey makro) yazılımı aktif olan hali var ama gereksiz pahalı. Core 1 ve Core 2 çok rahat yetiyor. Onun yerine çok benzer, hatta daha iyi olabilecek T70 modeline de bakabilirsiniz.

Zaten şu an sizin belirttiğin fareyi kullanmaktayım ve inanır mısınız bilmem (5 yıldır kullanıyorum) memnun değil miyim evet memnunum fakat artık eskidi arada bir bağlantı sorunları ile karşılaşabiliyorum. Ömrünü tamamladı gibime geliyor zaten kaç milyon tıklama ömrüne sahiptir ki? Ben de bunu çoktan doldurmuşumdur. Ayrıca belirtmek isterim ki bu mouse de bile elimin 5/2'lik kısmı neredeyse boşta kalıyor. Nasıl bir ele sahibim siz düşünün artık. Ayrıca vaktinizi ayırıp bu kadar uzun uzun yazdığınız için de minnettarım. Sağlıklı günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı