Oyundayken hoparlörden ses geliyor ve PC reset atıyor

eugenegrandett

Centipat
Arkadaşlar merhaba, bu aralar oyun oynarken (LoL) siyah bir ekran ve monitör hoparlöründen 'dııııırrrrrrr' sesi geliyor ve bilgisayar reset atıyor. Günde 2 kere falan başıma geliyor sorunu anlayamadım. Ekran kartından şüphe ediyorum, yardımlarınızı esirgemeyiniz :(
Sistem
Gigabyte B450M S2H
Ryzen 5 3600
Sapphire RX 5700 XT
PSU Sharkoon 650W 80 +
HDD Seagate Barracuda 1TB
250 GB SSD Crucial

Ekran kartı ısısı oyun oynarken 55 dereceyi geçmiyor
İşlemci ise 60-65 arası gidip geliyor bu arada.

Arkadaşlar merhaba, bu aralar oyun oynarken (LoL) siyah bir ekran ve monitör hoparlöründen 'dııııırrrrrrr' sesi geliyor ve bilgisayar reset atıyor. Günde 2 kere falan başıma geliyor sorunu anlayamadım. Ekran kartından şüphe ediyorum, yardımlarınızı esirgemeyiniz :(
sistem.
Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 5 3600.
Sapphire RX 5700 XT.
PSU Sharkoon 650W 80 +
HDD Seagate Barracuda 1TB.
250 GB SSD Crucial.

Ekran kartı ısısı oyun oynarken 55 dereceyi geçmiyor.
İşlemci ise 60-65 arası gidip geliyor bu arada.

Disklerini test edip sonuçları paylaşın lütfen.
Ayrıca anakartın sitesinden son sürüm BIOS'u indirip kurun.

Şu sıralar aynı sorunu bende yaşıyorum. Aslında ara ara yaşıyordum fakat son zamanlarda daha fazla yaşamaya başladım. Sapphire RX580 ve ryzen 5 2600 kullanıyorum. Sorun AMD kaynaklı olabilir belki.
Dostum 4 ay önce aldım bilgisayarı 4 aydır bu sıkıntı var ancak oyun oynarken daha çok oluyor bende çözemedim şimdi arkadaşın dediklerini bi yapacağım

Error scan yapılırken bilgisayarı kullanmanızı tavsiye etmem ve bu işlem biraz uzun sürebilir.
Error scan yapılırken bilgisayarı kullanmanızı tavsiye etmem ve bu işlem biraz uzun sürebilir.

Scan esnasında kasa çalışmaya devam ederken monitöre gelen görüntü kesildi reset atmak zorunda kaldım burnum sorundan kurtulmuyor :D Quick Scan yaptım büyük bir sorun var mıdır diye

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-07-03 031450.png
    Ek Açıklama 2020-07-03 031450.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı